2019 Doğal ve Kalın Kaş Modası

0
132

2019 Doğal ve Kalın Kaş Modası

Yıllar geçtikçe trendler değişiyor, trendlerin değişmesi ile birlikte aslında güzellik algılarımız da değişiyor diyebiliriz. Bildiğiniz gibi 60’lı hatta 70’li yıllarda incecik ip gibi alınmış kalkık ve bolca kavisli kaşlar modaydı. Birçok Türk güzellik artistinin ve Türk sinemasındaki yıldızın kaşlarının ne kadar ince ve kalkık olduğunu mutlaka fark etmişsinizdir. Fakat yıllar geçtikçe günümüze kadar ilerleyen bu süreçte kaş trendleri de tıpkı makyaj ve moda trendleri gibi değişiyor. 2019 yılında neredeyse cımbız vurulmamış, oldukça doğal ve kalın kaşlar moda. Haydi incelemeye!

2019 yılında kalın kaş modası adeta altın çağını yaşayacak diyebiliriz. Eskiden olduğu gibi cımbız ile ip ile veya sir ağda ile şekillendirilmiş kaşlardan ziyade neredeyse cımbızla dokunulmamış, tamamen kaşın kendi formu korunmuş hatta şekil bile verilmemiş kaşların moda olduğunu görüyoruz. Bunu özellikle büyük moda devlerinin defilelerinde modellere uyguladıkları makyajlarda fark edebiliyoruz. İnce kaşlı modellere bile makyaj yardımıyla kalın bir kaş tasarımı yapılıyor ve her model birbirine benzetiliyor. Böylece 2019 yılının kaş modası da ortaya çıkmış oluyor..

Elbette sizin halihazırda kalın kaşlarınız var ise oldukça şanslısınız. Peki kalın kaşlarınızı daha şekilli ve muntazam göstermek için neler yapabilirsiniz? Eğer hali hazırda kalın kaşlarınız var ise o halde kaşlarınızı sabitleyerek işe başlayın. Kaşlarınızı aşağıdan yukarı bir şekilde güzelce tarayın. Bunun için kullanmadığınız ve temizlediğiniz bir maskara fırçasını da kullanabilirsiniz. Kaşlarınız daha ince ve sabit durmuyor ise o halde şeffaf kaş jellerinden faydalanabilirsiniz.

Kalın kaşlara sahipseniz;

Renk veren kaş jellerinden uzak durmanızı öneriyoruz. Aksi halde kaşlarınız çok daha kalın ve yapay bir görüntüye ulaşacaktır. Kalın kaşlar için şeffaf kaş jeli sabitlemek adına yeterli olacaktır. Eğer kalın kaşlarınıza biraz olsun kavis vermek istiyorsanız kaşlarınızın uç kısmına geldiğinizde şeffaf kaş jelini dik bir şekilde tutarak saçlarınızı hafif bir şekilde birbirine yanaştırın ve bu şekilde sabitleyin. Böylece kaşlarınızın uç kısımları biraz daha ince, baş kısımları kalın olduğundan dolayı doğal bir kavis hattı oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca kaşlarınızın alt kısmına hafif bir şekilde aydınlatıcı uygulayarak kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer ince kaşlara sahipseniz o halde kaş farlarından veya kaş kalemlerinden yardım alarak minik kıllar çizercesine doğal kaş telleri yaratabilir ve kaşlarınızın boşluklarını doldurarak siz de kalın kaş modasına uyum sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here