2019 Makyaj Trendlerinde Doğallığın Gücü

0
173

2019 Makyaj Trendlerinde Doğallığın Gücü

 

Yıllar geçtikçe makyaj trendleri de birbiri ardına değişmeye devam ediyor. Örneğin geçmiş yıllarda porselen cilt, mat makyaj bir o kadar modayken şimdi ıslak ten görünümleri ve daha hafif makyajlar moda. Peki 2019 yılında bizi nasıl makyaj trendleri bekliyor? Gelin birlikte keşfedelim.

Doğal, Sağlıklı ve Canlı Ten Görünümüne Devam

2019 yılında doğallığa dönüş var diyebiliriz. Öyle ki ten makyajında ekstra kapatıcı ürünlerden, pudra bitişli fondötenlerden veya kalın tabaka gibi duran fondötenlerden neredeyse kurtuluyoruz. 2019 makyaj trendinde renkli nemlendiriciler, BB ve CC kremler çok moda. Bildiğiniz gibi kusurları çok hafif bir şekilde kapatan, hatta kimi zaman sadece renk eşitliği sağlayan bu ürünler tene ıslak bir görünüm veriyor.

BB, CC Krem ve Renkli Nemlendiricilerin Altın Çağı

BB krem beauty balm olarak geçiyor ve cilde bakım yaparken aynı zamanda hafif bir örtücülük sağlıyor. CC krem color corrector yani renk düzenleyici olarak geçiyor ve ciltteki renk eşitsizliklerini nötrlüyor. Renkli nemlendiriciler ise cilde nem verirken hafif bir aydınlık görünüm sağlıyor. Peki en doğru tem makyajına nasıl karar verebilirsiniz. Eğer cildinizde kapatılması gereken kusurlar var ise tüm yüzünüzü kalın tabakaya sahip bir fondöten ile kapatmaktan ve gün boyu rahatsız olmaktansa sadece lekelerinizin üzerini kapatıcı uygulayarak BB veya CC krem kullanıp günlük ten makyajınızı yapabilirsiniz.

Doğal Kaşlar İle Çekicilik

2019 yılında kaşlar ise bir o kadar doğal. Bildiğiniz gibi yapay kaşları bırakalı uzun yıllar oldu. Kalemle çizilmişcesine simsiyah boyanmış yapay kaşlar günümüzde artık hiç tercih edilmiyor. Keza ince kaşlar da. 2019 yılında kalın kaş modası devam ediyor. Hatta öyle kalın kaşlar göreceğiz ki adeta yukarı doğru tarandığında rengi bozulmayan ve formunu korumak için klasik jeller kullanılan kaşlar 2019 yılın da çok moda olacak. Model kaşı dediğimiz sadece sabitlenerek kullanılan, sadece aralarındaki boşluklar hafif bir şekilde doldurularak kullanılan bu kaşlar oldukça popüler olacak. Eğer siz de kalın kaşlara sahipseniz kaşlarınızı inceltmeden önce bir kez daha düşünün. Çekici görünüme sahip doğal kaşlar uzun süre etkisini devam ettirecek.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here