2019 Yılının En Popüler Makyaj Trendleri

0
152

2019 Yılının En Popüler Makyaj Trendleri

Yıllar geçtikçe birbirinden farklı makyaj trendlerine aşina oluyoruz. Öyle ki geçmiş yıllarda uygulanan pudralı, porselen görünümlü cildin yerini şimdi günümüzde ayna cilt alıyor. Siz de 2019 yılında hangi makyaj trendlerinin revaçta olacağını merak ediyorsanız yazının devamına buyurun, keyifli okumalar.

Ayna Cilt Modası

Islak ten makyajının bir üstü olan ayna cilt modası 2019 yılında çok sık karşımıza çıkacak. Özellikle ışığı yansıtan HD ürünler ile yapılan bu tarz ten makyajları çok popüler. Modellerin cildine uygulanan, özellikle defilelerde ciltlerinin ışıl ışıl parlamasını yardımcı olan HD makyajı günlük makyaja uyarlamak da çok kolay. Günümüzde ayna cilt görünümünü uygulamak için birbirinden farklı serumlar bulunuyor. Bu serumlar ile cilt bakımınızı destekleyerek ve ten makyajınızdan önce bu tarz nemlendirici serumları kullanarak birbirinden farklı ıslak makyaj görünümleri yaratabilirsiniz. Eğer siz de cam gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız kapatıcı, ağır pudra bitişli fondötenlerin yerine cildinizin alt katmanına uygulayacağınız nemlendirici serum ve CC kremler ile elde edebilirsiniz.

Asi Kaşlar

Geçtiğimiz yıllarda kalın kaşların ne kadar moda olduğunu görmüştük. Fakat 2019 yılında kalın kaşa ekstra olarak asi kaş modası da geri döndü. Asi kaş modasının en popüler trendlerinden biri olmasının nedeni şüphesiz doğal görüntüsü. Eğer kalın kaşlara sahip değilseniz kaşlarınızı gürleştirmeye başlasanız iyi olur. Çünkü 2019 yılında sadece kalın kaşlar değil, aksine hiç kesilmemiş, biçimlendirilmemiş, cımbız ile alınmamış doğal kaşlar moda olacak. Bu kaşları vurgulamak için ekstra olarak kaş pomadlarından, kaş farlarından faydalanabilirsiniz. Peki asi kaşları nasıl dizgin diyebilirsiniz? Asi kaş modasında kaşlar yukarı doğru taranarak sabitleniyor. Özellikle kaç tarama jelleri kaş sabitleme maskaraları ile kaşlar yukarı doğru tarandığında asi bir görünüm ortaya çıkıyor. Böylece hiç alınmamış, dokunulmamış doğal ve vahşi bakışlar elde edilmiş oluyor.

Şeker Yemiş Gibi Dudaklar

Likit mat rujların modası sona eriyor. 2019 yılında ıslak, parlak, şeker yemiş gibi hafif pembelikte dudaklar revaçta olacak. Bu tarz dudakları yaratmak için dudak parlatıcılarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca dudak parlatıcılarının renksiz olanlarını tüm saten bitişli rujlarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Ruj modasına gelecek olursak, likit mat ruj devrinin bittiğini söylemiştik. Peki saten bitişli rujları çok daha doğal bir şekilde, kalıcı bir şekilde nasıl uygulayabilirsiniz? Parmaklarınız yardımıyla veya fırça yardımıyla bu tarz rujları uyguladığınızda çevresine mutlaka dudak kalemi geçmeyi ihmal etmeyin. Dudak kalemi geçtiğinizde hem dudaklarınız daha dolgun görünecek, hem de rujunuzun kalıcılığını arttırmış olacaksınız. Parlatıcı kullanacaksanız o gün saçlarınızı toplamanızda fayda var. Böyle parlatıcıyla saçlarınız yapışmamış olacak ve siz de bu ıslak dudak trendine uyum sağlamış olacaksınız. 2019 yılında gördüğünüz gibi biraz daha freshlik, biraz daha sadelik ve duruluk moda olacak. Sizde bu trendleri uygulamak için hemen yola koyulun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here