21 Günde Hayatınızda Değiştirebilecekleriniz

0
119

21 Günde Hayatınızda Değiştirebilecekleriniz

 

Bilimsel olarak 21 gün beyninizin yeni alışkanlıklara kanalize olması, alışması ve kabullenmesi için yeterli olan süre olarak belirlenmiş. 21 günde hayatınızda neler değiştirebilirsiniz?

Şekersiz 21 Gün

Şeker kullanmadan 21 gün geçirdiğinizde hayatınızda ne kadar aktif olduğunuzu, adeta iç organlarınızın daha hızlı işlediğini ve en önemlisi erken yatıp erken kalkıp enerjiye sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. Şekerin vücudunuzdaki ağırlaştırıcı etkisinden kurtulmak için 21 gün öneriyoruz. 21 gün şeker kullanmadığınız da hayatınızda değişen ve farklılaşan en önemlisi enerjinizi yerine getiren unsurları gördüğünüz de belki de şekeri hayatınızdan tamamen çıkartmayı deneyeceksiniz.

 

21 Gün Düzenli Su Tüketmek

Eğer su içmeyi aklınıza getirmeyenler denseniz günlük 1-2 bardaktan daha fazla su tüketmiyorsanız cildinize, göz sağlığınıza hatta iç organlarınızın sağlığına nedenli bir kötülük yaptığınızın farkında bile değilsiniz. Su hayattır. Yani vücudumuz için su gerçekten hayati bir önem taşıyor. Göz damarlarımızın sağlığı, cildimizin güzelliği iç organlarımızın daha aktif işleyişi için su tüketmek biz insanlar için büyük önem taşıyor. Su tüketmeyi alışkanlık haline getirmek istiyorsanız günlük 2.5-3 litre su tüketmek için çeşitli aplikasyonlar bulunuyor. Akıllı telefonunuz sürekli elinizde olduğuna göre bu aplikasyonları telefonunuza yükleyerek size sürekli su içmeyi hatırlatmasını isteyebilirsiniz.

Spor İle 21 Gün

21 gün boyunca sadece 10-15 dakikanızı ayırarak hafif esneme hareketlerinizi yaptığınız da vücudunuzun ne kadar aktifleştiğini ve kas ağrılarınızın ne kadar hafiflediğini fark edeceksiniz. 21 gün spor yapmaya vücudunuzu alıştırmak aslında en kolay olanı. Zor olanı bunu hayatınıza entegre etmek ve sporun sürekli hayatınız içinde bulunmasını sağlamak. Fakat yazımızın başında da dediğimiz gibi 21 gün beyninizin bir işe, bir olaya alışması için bilimsel olarak tanımlanmış yeterli bir süre. 21 gün boyunca bu alışkanlıkları hayatınıza kanalize ettiğinizde aslında beyninizin bunları kabullendiğini ve bunları birer alışkanlık olarak algıladığı fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here