4 Adımda İdeal Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

0
91

4 Adımda İdeal Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

 

Kaşlar en güçlü ifade araçlarımızdan biri. Hatta yüzümüzün çerçevesi. Kaşlarımızı doğru almadığımızda ifademiz kayboluyor, kimi zaman daha üzgün, mutsuz veya bakışlarımız aşağı doğru olabiliyor. Peki mükemmel kaş nasıl alınır? Ev ortamında profesyonel kaş almanın incelikleri yazımızda. İşte 4 adımda mükemmel kaş şekillendirmenin püf noktaları, keyifli okumalar.

Kaş şekillendirirken her ne kadar kendinize güveniyorsanız güvenin mutlaka hatlarını belirleyerek işe başlayın. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

 

  1. Adım beyaz kalem

Beyaz Kalem ile kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinizi kabataslak bir şekilde çizin. Çizdiğiniz kısmın arkasında veya üstünde kalan kaşlar ise alacağınız kaşlar. Böylece kaşlarınızı oymamış, fazla içeri girmemiş ve kaşlarınızın şeklini bozmamış olacaksınız.

  1. Adım yöntem belirleyin Bu adımda kaşlarınızı almak için en ideal yöntemi belirleyin. Bu noktada tercihi size bırakıyoruz. Dilerseniz ip, dilerseniz sir ağda, dilerseniz cımbız ile alabilirsiniz. Bize soracak olursanız kaşların alt kısmında bulunan batık kaşlar cımbız ile alınmalı, üst kısmında ve yan kısmında bulunan ayva tüyü tarzı kaşlar ise sir ağda yöntemi ile alınmalı. Kaşlarınızın orta kısmı ise ip ile alınabilir.

  1. Adım kaşlarınızı besleyin

Kaşlarınızı aldıktan sonra kızarıklığını, hassasiyetini almak ve kaşlarınızın küsmesini engellemek adına mutlaka argan yağı bulunan bir bakım serumu uygulayın. Dilerseniz saçlarınıza uyguladığınız serumu uygulayabilir, dilerseniz yoğun nemlendirici ürün ile kaşlarınızın çevresini nemlendirerek hassasiyeti giderebilirsiniz.

 

  1. Adım ideal kaş şekillendirme ürünü

Kimi kaşlar kaş pudrası kimi kaşlar kaş vaksı kimileri ise kaş maskarası ile mükemmel şekilde şekillenir. Peki sizin ihtiyacınız olan hangisi? Kaşlarınızı çok net bir biçimde doldurmak ve keskin bir ifade yaratmak istiyorsanız kaş kalemi, kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak ve belli belirsiz bir görünüm istiyorsanız kaş vaksı veya kaş pudrası, kaşlarınızın sadece sabit kalmasını ve doğal bir şekilde görünmesini istiyorsanız kaş maskarasını tercih edebilirsiniz. Sizde bu yöntemler ile evde kaş şekillendirmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here