4 Farklı Dekorasyon Trendi

0
194

4 Farklı Dekorasyon Trendi

Evinizi dekore ederken birbirinden farklı trendlerden faydalanmaya ne dersiniz? O halde doğru yerdesiniz. Yazımızda birbirinden farklı dekorasyon trendlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Vintage Etkisi

Vintage özellikle retro severlerin en sık kullandığı ve dekorasyonda en hoşlarına gidecek trendlerden birisidir. Eski nesnelerin günümüze uyarlandığı hafifçe yenilendiği bu tarza sahip evlerde genelde kilim tarzı sofistike etnik eşyalar kullanılmaktadır. 60’lı ve 70’li yıllardan kalma özel parçalar eski radyolar taş plaklar etnik desenli kanepeler ve onları süsleyen etnik desenlere sahip rengarenk yastıklar bu tarzın olmazsa olmazlarından. Eğer siz de geçmişe özlem duyuyorsanız eski parçaları yenilemek ve tekrar uyarlamak vintage etkisi yaratmanız için ihtiyacınız olan en temel adamlardan biri. Bunun için çeşitli eskicileri gezebilir ve vintage dükkanlarında çeşitli özel nesneler satın alarak evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Bohem Stil

Bohem stilin olmazsa olmaz unsurlarından yerlere serilmiş kilimler, aztek desenlerine bürünmüş minik battaniyeler ve bolca duvar kilimi yer alıyor. Duvar kilimleri özellikle bohem tarzın olmazsa olmaz parçalarından. Çiçek desenleri ile bezenmiş duvarlar, rengarenk seramik parçalar ve etrafta tütsü kokusu bohem tarza sahip evlerin olmazsa olmazlarından.

 

Minimal Stil

Minimal stil de tekdüze boyanmış duvarlar, minimalistik koltuklar ve modernize edilmiş sandalyeler olmazsa olmaz unsurlardan. Minimalist evler de genellikle etrafta az eşya olması, aksesuarlara fazla yer verilmemesi, büyük duvar aynaları ve büyük tablolar ile dekorasyonun tamamlanması en temel koşullardan.

 

Teknolojik Stil

Teknolojik evler genellikle koyu renklere boyanıyor ve 5+1 ses sistemi, büyük televizyonlar, evinizi uzaktan kumanda edebileceğiniz özel cihazlar yardımıyla teknik bir destek sunuyor. Bu tarz evler de Playstation, oyun odası, oyun konsolları ve teknolojiye atıfta bulunan eğlenceli çerçeveler, eğlenceli tablolar göze çarpıyor. Bu tarz evler de genellikle kilim veya halı tarzı aksesuarlar kullanılmıyor, bunun yerine parkeler olduğu gibi tek renk bırakılıyor. Sizde bu dört etkiden birini eviniz için tercih ederek yepyeni bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here