Abiye Elbisede Şıklığı Yakala

0
591

Abiye elbise alırken ilk kuralımız kumaş dokusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Düğün nişan gibi organizasyonda saten ya da polyester kumaşlardan tercih etmemiz gerekmekte. Toplantı, yemek gibi şıklık isteyen organizasyonda ise ipek saten ya da şifon tercih edilmelidir.

Abiye elbisede şıklığı yakalamak için renk de çok önemlidir. Karasızsanız bu konuda her daim kullanılan ve size şıklık katacak renkler ise siyah, dore, platin, neon, mor ve turkuazdır.

Abiye elbisede bir diğer ayrıntı ise yer ve zamandır. Açık hava da bir organizasyon koyu renk tercih etmeli ve şık aksesuarlar kullanmalısınız. Kapalı alan da bir organizasyon ise açık renk bir abiye elbise tercih edip sade zarif takılar tercihiniz olmalı. Işıklı bir ortam ise katılacağınız yer koyu ren ve yine şık ama abartısız aksesuarlara yönelin.

Abiye elbise seçerken moda tasarımcıları cesur olmamızı önermekteler. Üzerinize yakışmayacağını düşündüğünüz bir abiye elbise aslında size çok da yakışabilir. Bu yüzden cesur olup denemeliyiz her daim ön planda olan straplez ya da askılı modeller tercihiniz olabilir ama cesur olmaktan yanaysanız kesinlikle geometrik bir kesim kullanılmalıdır. Vücudunuzda beğendiğiniz bölgeyi ön plana çıkarmaktan vazgeçmeyin. Abiye elbisede sırt ve bacak dekoltesi her zaman zarif olan dekoltedir.

Abiye elbise modellerinde dikkat edilmesi gereken konulardan biride aksesuarlar ve ince detaylardır. Işıltılar işlemeler pullar… her sezon moda olan dantel ve transparan geçişler önemli detaylardır. Drape ve fırfırlar, püsküller de abiye elbiselerimizde olmakta.

Bu detaylar sizi abiye elbisede yoruyor ya da zorluyor ise kurtarıcınız siyah kısa ve bol olmayan bir elbise her daim her yerde sizi kurtaracaktır. Her bayanın her yerde kurtarıcısı olan mutlaka da dolabında olması gerek bir elbise modelidir.

Abiye elbise alırken kesinlikle vücut yapınıza en uygun olanı tercih etmelisiniz. Bu size hem rahatlık sunarken kusurlarımızı saklama konusunda kurtarıcınız olacaktır. Giyeceğiniz abiye elbise modeli vücudunuz ile bir bütün olmalı zevklerinizi ruhunuzu en ince ayrıntısına kadar yansıtmalıdır.

Abiye elbise kullanılırken bilinmesi gereken küçük hileler;

  • Beliniz ince değil ise abiye elbiseniz de dikkati omuz hizasına çekiniz.
  • Göbeğiniz var ise göğüs altından genişleyen abiye elbise modelleri tercih ediniz.
  • Göğüs yapınızdan hoşlanmıyor iseniz abiyeniz de dekolteyi bacak ya da sırta kullanmanız gerekmekte.
  • Bacaklarınız sizce saklanmalı ise uzun sırt dekoltesi olan bir abiye kurtarıcınız olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here