Adım Adım Burun Estetiği

0
187

Adım Adım Burun Estetiği

Yüzümüzün tam odak noktasında yer alan ve belki de herkesin dikkatini en çok çeken organlarımızdan biri şüphesiz burnumuz. Eğer siz de burnunuzun yamukluğundan, burnunuzun yüzünüze yakışmamasından veya ekstra şiş olmasından şikayet ediyorsanız burun ameliyatına karar verdiyseniz ve bu süreci araştırıyorsunuz doğru yerdesiniz. Yazımızda adım adım burun ameliyatının inceliklerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Burun ameliyatı isteğinize karar vermeden evvel çevresel baskıları ve çevresel faktörleri bir yana bırakın. Ne istediğinize karar verin, istediğiniz burnu, hayal ettiğiniz burnu uzman doktorunuza detaylı bir şekilde anlatmayı ihmal etmeyin. Burun ameliyatı olmadan evvel yapılan ilk aşama sizin nasıl bir burun istediğiniz üzerine yoğunlaşılmasıdır. Hatta birçok uygulama yardımıyla artık tıpkı estetik olmuşcasına yapılacak burnun bir öni zlemesini görmeniz mümkündür..

Bu ön izlemede burnunuzun nasıl görüneceğini ve ameliyattan sonra nasıl hissedeceğinizi anlamanız mümkündür. Eğer burnunuza, burun yapınıza karar verdikten sonra hazırsanız ameliyat sürecine başlanıyor. Burun ameliyatları genelde 1 saat ile 5 saat arasında sürebiliyor. İlk aşama olarak size anestezi veriliyor. Steril bir ortamda anestezi verildikten sonra genel anestezi ile doktorunuz ameliyata başlıyor. Eğer rinoplasti ameliyatı oluyorsanız burnunuza ufak bir kesik atılıyor. Burun deliğini ayarlamak adına farklı bir ameliyat yapılabilir. Burun kemiğini kırdıracaksanız bu aşamada kıkırdağınız yani burun kemiğiniz kırılarak daha düz, daha iyi bir forma getiriliyor. Peki burun kemiğinin yetmediği durumlarda nasıl bir yol izleniyor? Burun yapısını şekillendirirken kıkırdak dokunuz kendi vücudunuzdan temin edilebiliyor. Kıkırdak dokusu vücudun birçok alanından temin edileceği gibi kulak kıkırdağından da temin edilebiliyor.

 

Diğer bir aşama ise dikiş yardımıyla burun kesesinin yani deliğin kapatılmasıdır. Bu aşamada günümüzde kesiksiz ve dikişsiz ameliyat yöntemleri de bulunuyor. Sizin için en doğru yönteme doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

Sonuç Aşaması

Hastaların en çok yanıldığı ve strese girdiği konulardan biri olan burnun sonucunu görme aşamasında en çok yanlışa düşülen konu burnun direk şeklini alacağının düşünülmesidir. Fakat bir burun ameliyattan sonra 5 yıl içerisinde tam anlamıyla oturup asıl şeklini alacaktır. Ameliyattan hemen sonra burnumuzda ödem oluşacağından dolayı ekstra şiş görünebilir. Burun dokusunun düzelmesi için sırt üstü yatmanız, uzun süre gözlük takmamanız, burnunuzu darbelerden korumanız ve düzenli olarak tamponları değiştirmek kontrol için doktora gitmeniz gerekmektedir.

Unutmayın ameliyattan sonraki burnunuz hemen anlaşılacak ve formunun beğenip beğenmediğinize karar vereceğiniz burnunuz olmayacaktır. Asıl burnunuz 1 ile 5 yıl içerisinde oturacak ve şeklini tam anlamıyla bulacaktır. Bu yüzden burun deliklerinizin eşit olmadığını, burnunuzun şiş olduğunu ve istediğiniz şekil olmadığını düşünüp strese girmeden evvel bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Burun ameliyatı çok önemli bir ameliyat olduğu için ikinci bir ameliyata gerek duymamak adına birçok doktorun profilini, yaptığı işleri ziyaret etmeli incelemeli ve size en uygun doktoru bulmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here