Asla Eskimeyecek Modası Geçmeyecek Saç Modelleri

0
155

Asla Eskimeyecek Modası Geçmeyecek Saç Modelleri

Kimi saç modelleri yıllar geçse de asla modası geçmediğinden ve her yüz tipine yakıştığından sıklıkla tercih ediliyor. Eğer siz de bu saç modellerinden bir veya birkaçını denemek istiyorsanız yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar..

Bob Saç Kesimleri

Yıllardır modası geçmeyen bob saç kesimleri Rihanna’nın öncülük etmesi ile tekrar popüler hale geldi. Bob saç kesimlerinin en güzel yanı küt saç kesimine alternatif olması. Küt saç kesimlerinden Bob saç kesimini ayıran en önemli özellik daha katsız ve içeri kıvrık şekilde fönlü bir şekilde kullanılıyor olması. Bob saç modeline ek olarak kaküllerin de yıllarca modası geçmeyeceğini belirtelim. Perçem ve kahkül kestirmeyi düşünüyorsanız yıllarca kullanabileceğinizi unutmayın. Ayrıca perçem ve kahkül modelleri hem at kuyruğu modelleri hem de topuz modelleri ile harika şekilde uyum sağlıyor.

Katlı Saç Modelleri

Omuz hizasında, hafif katlar ile zenginleştirilmiş özellikle az saçları daha çok ve sık göstermeyi hedefleyen katlı saç kesimleri de modası geçmeyen kesimler arasında. Elbette bazı yıllar dümdüz, jilet gibi kesilmiş saç modelleri tekrar gündeme geliyor. Fakat katlı saç modelleri ile yapılan kabarık topuzların ve kırık fönün modası asla geçmiyor. Eğer sizin de nispeten az saçlarınız var ise saçlarınızı daha dolgun ve yoğun göstermek istiyorsanız omuz hizasında katlı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Daha uzun saç modellerine yanaşmamanızı öneriyoruz. Çünkü bu tarz modeller saçlarınızı aşağı doğru çektireceğinden dolayı daha az görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer az saçlara sahipseniz olabildiğince kısa ölçüde ve katlı modeller kullanmaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

V Saç Kesimi

Uzun saçlı kadınların gözdesi olan v saç kesimi yıllardır popülaritesini koruyan ve yıllar geçse de asla modernliğini kaybetmeyecek kesimler arasında yer alıyor. V saç kesimi özellikle uzun saçlı, saçlarında kat kullanmak istemeyen kadınların gözdesi. Arka kısıma düz bir fön çekildiğinde harika bir görüntü oluşturan v saç modeli ile at kuyrukları da çok şık duruyor. Uca doğru hafifçe saçların azalması ve üst kısımlarda ahengin daha fazla toplanması özellikle saçlarını daha gür ve yoğun kullanmak isteyen kadınlar için muhteşem bir tercih yaratıyor.

Oval Saç Kesimi

Oval katlı saç kesimi kahkül kesimi ile birleştiğinde ortaya prenses gibi bir saç modeli çıkıyor. Gerek at kuyrukları, topuzlar, gerek salaş örgü modelleri gerekse kırık fönler hepsi oval katlı saç kesiminde harika şekilde uyum sağlıyor. Yıllardır kuaförlerin en çok kestiği saç modellerinden biri olan oval saç kesimi hem omuz hizasındaki katlı kesimler, hem de daha uzun saçlar için ideal bir form oluşturuyor. Siz de bu saç modellerinden bir veya birkaçını deneyerek asla modası geçmeyecek harika saç modellerini deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here