Bebek Sarısı Saçlar Nasıl Elde Edilir?

0
179

Bebek Sarısı Saçlar Nasıl Elde Edilir?

Kadınların en çok tercih ettiği, en sevdiği saç renklerinin başında yer alan bebek sarısı veya bebek kumralı olarak geçen saç rengini mercek altına aldık. Eğer siz de yakın zamanda saçlarınızı bebek kumralı, bebek sarısı saç rengine boyatmak istiyorsanız mutlaka yazınızdan faydalanmalısınız. Yazımızda bebek sarısı saçların küllü tonunu korunmanın yollarından ve bebek sarısı saçlar ile gidecek makyaj fikirlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Bebek Sarısı Saç Elde Etmek Profosyonellik ve Deneyim İster..

Bebek sarısı saç elde etmek sanıldığından daha zordur. Özellikle ev ortamında kendi kendinize elde edemeyeceğiniz profesyonel bir saç rengidir. Bebek sarısı saçlara sahip olmak için saç öncelikle oryal yardımı ile açılıyor. Açılan saç kopmaya müsait ise bekleme süresi çok değişken olabiliyor. Bekleme süresince saç oryal yardımıyla açık renge bürünüyor. Özellikle siyah saçların saçlarını açması çok daha sıkıntılı olabiliyor. Bu süreçte profesyonel birinden yardım almaktan kaçınmayın. Özellikleri kuaförlerde yapılan saç açma işlemleri daha olumlu sonuçlar doğuruyor..

Ev Ortamında Saçlarınızı Açmayı Denemeyin

Ev ortamında yapılan saç açma işleminden sonra saçlarınızda yanıklar oluşabilir, saçlarınız koparak dökülebilir. Bunu önlemek için mutlaka bir profesyonelden yardım alın. Saç açma işleminden sonra saçlar turuncu veya daha sert bir sarı renge bürünüyor. Fakat bu renk sizi korkutmasın, üste ana renk uygulanıyor. Bebek sarısı saçlar için sarının en açık tonu hafif mor renk ile karıştırılarak ortaya küllü bir ton çıkartılıyor. Sarı saçların daha küllü tonda olması içerisinde kızıllık bulundurmaması itibariyle bebek kumralı saçlara kavuşuluyor.

Bebek kumralı saçları korumak için ise içerisindeki kızıl tonları yok etmek bir iki aşamadan oluşuyor. Özellikle saçlarınızı ilk kez sarı renge boyatacaksanız bu aşamayı sabırla beklememiz gerekiyor. Dip boyanız geldikten sonra ikinci ve hatta üçüncü cila işleminde bebek sarısı saçlarınız çok daha fazla güzel görünecek, oturacaktır. Peki ev ortamında saçlarınızdaki kızıllıklardan nasıl kurtulabilir, küllü tonlara nasıl geçiş yapabilirsiniz? Bebek sarısı saçları en popüler özelliği oldukça küllü tonda olmasıdır. İçerisinde kızıllık barındırmayan bu saç rengini korumanın ilk yöntemi elbette mor şampuan kullanmak. Mor şampuanın içerisinde mor pigmentler bulunur. Mor renk pigmentleri saçlarınızı daha küllü tonlara döndürmek için idealdir. Fakat bu işlem esnasında dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızı küllü hale getirmek için mor şampuanı kullanırken fazla bekletmemek olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here