Bol Paça Pantolon Kombinleri

0
432

Bol Paça Pantolon Kombinleri

Bol paça pantolonlar dönemsel olarak zaman zaman moda olsa da aslında her daim popülerliğini kaybetmeyen Joker parçalardandır! Öyle ki bol paça pantolonları 60’lı yıllardan 2000li yıllara kadar sık sık gördük! Popülerliğini şimdilik kaybetmiş gibi görünse de bol paça pantolonların kış sezonunda geri döneceğini söyleyebiliriz! Peki bol paça pantolonlar nasıl kombinlenir, gelin birlikte göz atalım, keyifli okumalar..

Bol Paça Pantolon Modası

Bol paça pantolonları kombinlemenin ilk yolu elbette sivri burun topuklu ayakkabılar!

60’lı ve 70’li yılların dönem dizilerinde olduğu gibi bol paça pantolonların yüksek belli olması ve altına giydiğiniz topuklu ayakkabılar sayesinde bacak boyunuz daha uzun görünür. Bunun en büyük sebebi bol paça pantolonların üst kısımlarının bacağa yapışması, alt kısımlarının biraz daha bollaşarak geldiğinden ayakkabının üstüne düşmesidir. Böylece tıpkı topuklu giymemişsiniz gibi, sanki kendi bacak boyunuz uzunmuş gibi boyunuz çok daha uzun görünecektir.

Peki topuklu ayakkabı giymeden bol paça pantolonlar nasıl kombinlenir?

Spor ayakkabılar ile bol paça pantolonlar birbirine çok yakışır. Özellikle yüksek bel, üstü oturan, alt kısmı biraz daha bol gelen pantolonların altına giyeceğiniz beyaz spor ayakkabı ile salaş detaylı kazaklar çok yakışacaktır. Kış sezonunda birbirinden farklı kazak seçeneklerini bol paça pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz.

Bol paça pantolonların altına aynı zamanda kışlık botları da tercih edebilirsiniz. Bu tarz botların üzerine düşen bol paça pantolonlar oldukça romantik tarz ve şık görünecektir. Bol paça pantolonları tercih ederken dikkat etmemiz gereken ilk nokta pantolonun bel kısmının yüksek olması, üst kısmının tamamen sarıyor olması, fakat diz kısmından altının hafif bir şekilde bollaşıyor olmasıdır.

Böylece bacak Boyunuz olduğundan çok daha fazla uzun görünecek. Ayrıca vücut oranlamanız, proporsiyonunuz daha düzgün görünecektir. Bu tarz bol paçalı, ispanyol paça tarzına yakın pantolonları çok fazla kısa kadınların kombinlemesini modacılar önermiyor. Özellikle 1.50 ve 160 boylarına yakın kadınlar bu tarz bol paçalı pantolonları çok daha dikkatli bir şekilde kombinlemeli, aksi halde hem kilolu hem de olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here