Boyun ve Dekolte Bölgesi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
205

Boyun ve Dekolte Bölgesi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cildimizde ilk kırışıklıkların belli olmaya başladığı yerlerden biri göz çevremiz, dudak kenarlarımız ve alnımızdır. Yüzümüzdeki ince kırışıklıklara anında müdahale ediyor ve özel içerikli ürünler kullanarak kırışıklıkların görünümünü azaltıyoruz. Aslında boyun ve dekolte bölgemiz yaşımızı çok daha fazla ele verir, çok daha hızlı yaşlanır. Peki boyun ve dekolte bölgesi bakımı için neler yapabiliriz? İşte öneriler;

Gıdı oluşumunun en büyük nedenlerinden biri sürekli aşağı doğru bakmak, tablet veya bilgisayar kullanmaktır. Hatta günümüzde bunun bir ismi de var, tech neck hastalığı. Boyun düzleşmesine sebep olan, şiddetli boyun ağrılarına neden olan tech neck hastalığı aynı zamanda gıdı oluşumuna da neden oluyor. Uzun süre stabil kalma, tablet veya telefonu inceleme, gıdı oluşumun en büyük nedenlerinden biri. Gıdı oluştukça boyun bölgesinde çizgiler meydana geliyor..

Özellikle kilo problemi yaşıyorsanız gıdı oluşumunun sonunda sarkmalar da meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda size önerimiz yüz yogası yapmanız. Cildiniz için uyguladığınız nemlendirici, serum veya losyonları boynunuz hatta dekolte bölgenize için de kullanmalısınız. Unutmayın boyun ve dekolte bölgesi yaşlı olan fakat ince kırışıklıkların görünümünü açmak için cildinize mükemmel ürünler uygulamanız çok da mantıklı olmayacaktır. Bu bir bütündür. Boyun ve dekolte bölgeniz için yaptığınız bakımları yüzünüz içinde yapmalısınız. Bu uygulama yönteminde özellikle yüz serumlarından faydalanmanızı öneriyoruz. Boyun ve yüz yogası yaparken ihtiyaç duyacağınız serum hemen emilmeyecek ve sizin masaj yapmanıza izin verecek bir formda olmasıdır..

Bütün hareketleri yukarı doğru, avuç içinizle hafifçe yapmaya özen gösterin. Önemli olan kan dolaşımını hızlandırmak, cildin toparlanma sürecini arttırmaktır. 30’lu ve 40’lı yaşların başladığı zamanlarda kolajen üretimi yavaş yavaş düşer. Cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olan kolajen üretiminin düşmesi ile birlikte deri sarkmaları ve karışıklıklar meydana gelir. Bunun önüne geçebilmek için daha düzenli beslenmeli ve içerisinde kolajen üretimini destekleyen cilt bakım ürünleri kullanmalısınız.

 

Cildinizi çalıştırmak için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise faydalı yağlar yardımı ile masaj yapmaktır. Cilt toparlayıcı yağların başında portakal yağı, lavanta yağı, badem yağı geliyor. İnceltilmiş, seyreltilmiş ve dermatolojik olarak test edilmiş cilt sıkılaştırıcı ürünlerinizi boyun ve dekolte bölgenize de uygulamayı ihmal etmeyin. Sıra geldi en önemli adımlardan birine. Yüz yogası yaparken boyun ve dekolte bölgenizin sıkılaşması için ağız hareketleri yani bir nevi ağız sporu yapabilirsiniz. Bunun için dilinizi olabildiğince öne uzatmayı ve boynunuzu gerdirmeyi deneyin. Bu noktada boyun kaslarınızın ne kadar çalıştığına siz bile inanamayacaksınız.

Boyun kaslarınız çalıştıkça boyun bölgenizdeki sarkmalar minimuma inecek ve buradaki kaslar kendini toparlayacaktır. Hem yaptığınız masaj, bakım ve yağlar sayesinde, hem de yaptığınız ufak spor sayesinde boyun ve dekolte bölgeniz toparlanacak ve daha kusursuz, kuğu gibi bir boyuna sahip olabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise güneşin zararlı ışınlarından sadece yüz bölgeniz değil dekolte bölgenizide korumanız gerektiğidir. Güneşe çıkmadan en az yarım saat evvel güneş koruyucu ürünleri yüzünüze uyguladığınız gibi boyun ve dekolte bölgenize de uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Güneşin zararlı ışınları yaşlanmanın en büyük nedenlerinden biridir.

Beslenmenize dikkat ederek, düzenli olarak su tüketimini artırarak, yüz yogası ile bakım yaparak ve bazı minik spor hareketleri ile oyun bölgenizdeki kasları güçlendirerek dekolte bölgesini toparlayabilir çok daha genç hale getirebilirsiniz. Önemli olan istikrarlı, düzenli ve bu bölgeye yapacağınız bakımları unutmadan, atlamadan yapmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here