Buğday Ten Rengine En Çok Yakışan Saç Renkleri

0
128

Buğday Ten Rengine En Çok Yakışan Saç Renkleri

Buğday ten rengine sahip kişiler genellikle kumral olarak nitelendirilirler. Buğday ten rengi birçok rengi bir arada kullanabileceğiniz joker bir ten rengidir. Aslında en şanslı ten renklerinden biridir de diyebiliriz. Buğday ten rengine en çok yakışan saç renklerinden biri şüphesiz kahvenin açık tonlarıdır..

Bal köpüğü, karamel, fındık kabuğu tonları buğday ten rengini daha bronz ve canlı göstereceğinden dolayı akla ilk gelecek ilk tercih edilecek saç renklerinden biridir. Fakat yıllardır süregelen birbirinden farklı saç renkleri de buğday ten renklerinin bu renkleri denemesine engel değil. Örneğin saçlarınızı daha renkli kullanmak istiyorsanız hangi pembe tonlarını tercih edebilirsiniz? Buğday ten renklerine çiğ, oldukça pastel tonlardaki pembeler hiç yakışmayacaktır. Çünkü halihazırda ki bronz renginizi vurgulamak yerine daha koyu gösterecek ve sizi boğacaktır. Buğday ten renkleri rose gold denilen hafif bir şekilde bakıra çalan içerisinde hafif bir şekilde pembelik ve turunculuk da bulunan rose gold saç rengini deneyebilir. Rose gold saç renkleri buğday tenin çikolatamsı rengini ortaya çıkartacak ve çok daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Peki buğday saç renkleri hangi sarı tonlarını denemelidirler?

Buğday tenliler özellikle çiğ, açık sarı ve platin tonlarından kesinlikle uzak durmalıdır. Bunun en büyük nedenlerinden biri zaten halihazırda sıcak bir renk olan buğday ten renginizin üzerine bir de çiğ bir sarı platin tonu ile hiçbir şekilde uyum sağlamayacak olmasıdır. Sizin tercih etmeniz gereken sarı tonları içerisinde küllülük bulunan, fındık kabuğuna yakın ve bal köpüğüne yakın sarı tonlarıdır. Çok fazla açık sarı tonlar buğday ten renklerini kapatacaktır ve makyajsız oldukça bakımsız ve cansız gösterecektir. Eğer hafif bir makyajla bile günlük hayatınızı sürdürebilmek, dip boyası derdinden kurtulmak istiyorsanız ombre işlemlerini de deneyebilirsiniz.

Mevcut saç renginizin arasına atılacak balyajlar, ombreler, açık sarı tonları saç renginizin daha açık görünmesine yardımcı olurken sizi dip boyası derdinden de kurtaracaktır. Buğday ten renklerine en çok yakışan renklerden biri de koyu karamel tonlarıdır. İçerisinde hafif turunculuk bulunduran bu tonlar uzun süre kullanım için idealdir. Saçlarınızı sık sık boyatmak istemiyorsanız bu tonları deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here