Buzdolabının Güzel Kokması İçin Püf Noktalar

0
229

Günlük hayatta devamlı olarak kullandığımız ve buna bağlı olarak da kirlenerek kötü koku oluşabilmektedir. Bir zaman sonra büyük bir sorun haline gelir bu yiyeceklerimizi güvenle sakladığımız buzdolabının kokuları. Nedenleri çürümüş sebzelerden kaynaklanacağı gibi kapağı açık bırakılan yiyeceklerden ya da elektrik kesintisinden kaynaklanabilir ve her kapağını açtığımızda bu kötü kötü ile karşılaşabiliriz. Bu kötü kokulardan arındırılarak buzdolabının güzel kokması için püf noktalar bulunmaktadır. Başta buzdolabı temizliği gelmektedir. Buzdolabını hijyenik ve güzel kokulu maddelerle temizlemek kokuyu uzun süre önleyecek bir yöntemdir.

Sabunlu su ile yüzey temizlenerek kalıcı bir temiz koku sağlanabilir. Karbonatın bir çay tabağına koyularak buzdolabına yerleştirilmesi de kötü kokuları önleyen diğer bir yöntemdir. Buzdolabının güzel kokması için püf noktalar kokunun uzaklaştırılmasında ve buzdolabı kapağının her açılmasında etrafa temiz kokunun yayılmasını sağlar. Az miktarda elma sirkesi su ile karıştırılması ile antiseptik özelliğinden faydalanarak bakteriler temizlenebilir bu sayede kötü kokular ortadan kalkar.

Bir yemek kaşığı kay posasını üzerine ise bir dilim limon koyarak buzdolabında bekletmek de buzdolabı kokusunu önlemede etkili bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise süt olup ağır ve kötü kokuları içerisine çekmektedir. Kahve çekirdeklerini bir kaba koyarak buzdolabınıza yerleştirdiğiniz takdirde kötü kokuyu içerisine çekip hapsettiğine tanık olacaksınız. Bu yöntemlerin yanı sıra özenli bir temizlik ve düzenli olarak çürümüş yiyeceklerin buzdolabından uzaklaştırılması önem taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here