Çekici Ten ve Göz Makyajının Sırları

0
156

Çekici Ten ve Göz Makyajının Sırları

Ten makyajında uygulayacağınız ürün oldukça ince yapıda olmalı..BB ve CC kremler iyi bir tercih olacaktır. Eğer elinizde renkli nemlendirici varsa bunu da kullanabilirsiniz. Elinizde fondöten varsa bir BB, CC krem veya renkli nemlendirici yoksa ne yapabilirsiniz? Cildiniz için kullandığınız serumu fondöteninizin yapısını inceltmek için de kullanabilirsiniz. Fondöteniniz ile birkaç pompa karıştırdığınız yüz serumunuzu ıslak sünger yardımıyla cildinize uygulayın. Işıl ışıl cildinizi matlaştırmadan hafifçe sabitlemek için transparan pudrayı sadece cildinizin T bölgesine ve gözaltına uygulamayı ihmal etmeyin. Yanak bölgelerinizi ve diğer bölgeleri kuru Bırakın bu şekilde fondötenin veya BB, CC kremin kendi kendine sabitlenmesini beklemelisiniz.

Bu kadar ıslaklık yetmez daha da parlak bir görünüm istiyoruz!

Elmacık kemiklerinizin üzerine toz formda olmayan likit formda ıslak formda bir aydınlatıcı uygulayın. Ürünün toz formda olmaması ekstra önemli. Çünkü cildiniz için zaten ıslak yapıda bir ürünü kullandığınızdan toz yapıdaki ürün kendini fazlaca belli etmeyecek ve yapışkan olan ten makyajınızı pudralayacağı için yeterince parlamayacaktır. Likit formdaki aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine, göz pınarlarına, burun kemiğinin üzerine, çene bölgenize uyguladıktan sonra parmaklarınız yardımıyla iyice dağıtmayı ihmal etmeyin.

Sıra geldi ıslak ten makyajının tamamlayıcısı olan ıslak göz makyajına!

Son dönemlerin en popüler trendlerinden biri de metalik göz kapakları. Islak görünen ve oldukça seksi bakışlar elde etmenizi sağlayan ıslak görünümlü farı yaratmak sizin elinizde. En sevdiğiniz toz farınızı kapatıcınız ile karıştırarak veya sabitleme spreyi ile karıştırarak jelimsi formda bir far elde edebilirsiniz. Bu farı tüm göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra ıslak görünümlü makyajın pekiştiricisi olarak göz altı kapatıcısı ile göz altlarınızı ve göz çevresini iyice temizleyin. Sıra geldi son dokunuşlara..

Metalik veya kremsi tondaki bir farı sadece göz kapağınızın orta kısmına uygulayın ve öylece bırakın. Bu göz kapaklarınızın üç boyutlu gibi görünmesine ve ekstra parlak görünmesine yardımcı olacak. İşte süper model cildi olarak adlandırılan cildinizde hafif bir ten makyajı, ıslak bir etki bırakan göz kapaklarınıza seksi bir görünüm katan makyaj bu kadar basit.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here