Çeyiz Alışverişi Yaparken Aklınızda Bulunması Gerekenler

0
145

Çeyiz Alışverişi Yaparken Aklınızda Bulunması Gerekenler

Hayatınızın belki de en özel, en unutulmaz, en stresli fakat bir o kadar da heyecanlı bölümü geldi çattı! Evlilik aşamasından bahsediyoruz! Hayatınızın kadınını veya erkeğini bulduktan sonra sıra geldi bir evin eksiklerini tamamlamaya, örf ve adetlerimize uygun çeyiz alışverişini yapmaya! Çeyiz alışverişinde stresinizden, heyecanınızdan göz ardı ettiğiniz ayrıntıları sizin için gözden geçirelim ve işinizi biraz olsun kolaylaştıralım istedik! Yazımızda çeyiz alışverişi yaparken dikkat ermeniz gereken püf noktalarından, aklınızda bulunması gerekenlerden bahsedeceğiz, keyifli okumalar!

Listenin Önemi

Çeyiz alışverişinde alacaklarınızı, tüm ayrıntıları aklınızda tutacağınızı sanmak en yapacağınız en büyük hatalardan biri. Çünkü öyle heyecanlı ve bir o kadar da stresli bir gün sizi bekliyor ki elinizde kaba taslak dahi olsa bir liste bulunması işinizi çok kolaylaştıracak! Damadın, gelinin özel ihtiyaçlarından tutun da genel ev ihtiyaçlarına hatta hediye seçeneklerine varana kadar koca bir liste sizi bekliyor! Hadi üşenmek yok, şimdi oturun ve güzel bir liste hazırlayın.

Liste hazırlarken ürünleri önem sırasına göre yazmak ise ayrıca işinizi kolaylaştıracak! Mutlaka almanız, asla unutmamanız gereken şeyleri farklı renk ile yazabilir veya üstünü fosforlu kalem ile çizebilirsiniz!

Piyasa Araştırması

Çeyiz alışverişine anne, baba veya diğer aile büyükleri ile çıkacaksanız onların sizin enerjinize ayak uyduramayacağını hesaba katarsak 1 hafta önceden sevdiğiniz ile ufak bir piyasa araştırması yapmanın, en azından fiyat almanın hiçbir sakıncası yok. Bu alışveriş günü işinizi hızlandıracak ve tahmin edemeyeceğiniz kadar kolaylaştıracaktır!

En sevdiğiniz mağazalara göz atın, beğendiğiniz ürünleri fiyatları ile not alın! Bu hem daha fazla ürün seçeneği görmenize yardımcı olur hem de piyasanın nabzını tutmuş bütçenize en uygun alışverişi gerçekleştirmiş olursunuz. Bingo!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here