Cildi Canlandırmak İçin Buz Masajı

0
296

Amaç cildi canlandırmak ve tazelemek olduğunda çok az bilinen ve en son akla gelenler arasında buz gelir. Aslına bakarsanız cildi canlandırmak için buz masajı uygulamak, malzeme temini ve uygulama bakımından en kolay yöntemler arasında yer alır. Uygulama açısından son derece basit bir yöntemi vardır. Yararlarıyla da akıllı bir tercih olan bu masaj için ihtiyacınız olan buz eminim ki buz dolabınızda vardır.

Buz küpünü cildinizde hiç beklemediğiniz olumlu etkilere sahiptir. Cildi canlandırmak için buz masajı kullanımını günlük yaşamınızda sürekli hale gelmesi ise oldukça kolaydır. Buz ile yapacağınız masajın en bilinen faydaları arasında sivilcelerinizi küçültmesi vardır. Aknelerinizi ve şişliklerinizi gözle görülür ölçüde ve çok fazla zamana ihtiyacınız olmaksızın küçültür. Yalnız bunu yaparken aynı noktada çok uzun süre boyunca buzu tutmamanızı önerebilirim. Bununla birlikte bir buz tanesini cildinizde gezdirerek soluk ve donuk cildinizi canlandırmak elinizde. Bu yöntem makyaj öncesinde dahi cildinize renk gelmesine ve cildinizin canlanmasına yarayacaktır.

Cilde canlandırmak için buz masajı yapmanın sayısız faydaları arasında patlamış veya şişmiş iltihaplı bölgenin inmesine ve rahatlamasına yardımcı olması da yer alır. Güneş yanıklarına karşı su ve salatalık kullanarak elde edebileceğiniz buz masajı son derece pratik bir yöntemdir. Göz şişliklerin indirmek için kullanılan yaygın bir yöntem yeşil çay kullanmaktır. Faydaları daha fazla arttırma adına yeşil çayı dondurup uygulayabiliriz. Saymakla bitmeyen faydaların kaynağı buz masajını rutininiz haline getirmeniz cildinizi daha güçlü ve canlı kılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here