Cilt Bakımında Dermapen Yöntemini Kullananların Yorumları

0
65

Cilt Bakımında Dermapen Yöntemini Kullananların Yorumları

 

Bildiğiniz gibi dermapen son yılların belki de en popüler cilt bakım rutinlerinden biri. Öyle ki gerek ünlü isimler gerek ise bloggerlar dermapen ile yaptıkları cilt bakımını hem hikayelerinde hem de sosyal medya hesaplarında sıklıkla paylaşıyorlar. Öncelikle dermapen konusunu bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Dermapen tıpkı bir silindire benzeyen, ucunda milimetrik demir dikenler bulunan bir cilt bakım malzemesi. Kulağa biraz korkunç gelse de aslında dermapenin amacı ciltte minik çizikler, minik delikler yaratarak üstüne uygulayacağınız ürünlerin cildin en alt katmanına kadar emilmesini sağlamak. Elbette bilinçli ellerde yapılmayan dermapen cilde zarar vermekten öteye geçmiyor, hatta cildin mikrop kapmasına, iltihaplanmasına dahi neden olabiliyor. Peki dermapen kullananların yorumları nasıl, gelin birlikte göz atalım.

Yıllardır dermapen kullanan kişiler ciltlerindeki alt tabakaya ulaşabilmekten ve uyguladıkları serum tarzı kaliteli ürünlerin cildin alt tabakasına geçmesinden oldukça memnun. Bunu gerçekleştirmek için ilk aşamada çok daha küçük milimetrelerle başlanılan dikenler ileriki aşamalarda cildin alışması ile daha büyük dikenlere dönüştürülerek devam ediyor. Cilt bakım rutinin de bu aşamada deride biraz kanama dahi meydana gelebiliyor. Bakat bu bir sorun teşkil etmiyor. Dezenfekte edilen ve düzenli olarak bilinçli bir şekilde yapılan dermapen uygulaması cildin kolajen desteği artırıyor ve üzerine uygulayacağınız ürünlerin derinin en alt katlarına kadar emilmesine yardımcı oluyor..

Fakat dermapen kullanmaktan memnun olmayan bir kesimde var. Bu kesim çoğunlukla dermapen kullanımının cildinde yarattığı tahribatın önüne geçemeyen çok hassas ciltlerden meydana geliyor. Hassas ciltlerin kılcal damarlarının yüzeye yakın olmasından kaynaklanan aşırı kanama odakları ve kızarıklığın geçmemesi gibi nedenlerden dolayı cildi yıprattığı düşünülüyor. Bu yüzden dermapen kullanmadan önce ev ortamında kendi kendinize denememeli, mutlaka bir güzellik merkezine, profesyonel bir şekilde ilk adımı atmalısınız. Eğer dermapen kullanacaksanız ekstra hijyen koşulları sağlamalı ve mikropları cildinizden uzak tutmak içinde alkol ile dermapeninizi temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here