Cilt Bakımında Yenilikçi Ürünler

0
179

Cilt Bakımında Yenilikçi Ürünler

Cilt bakımında son zamanlarda en çok tercih edilen yenilikçi ürün şüphesiz kuru yağlar! Cildinizde kuru yağ kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta kuru yağın avuç içinize damlatıldıktan sonra hafifçe ısınması için avuç içinizde eritmenizdir. Böylece kuru yağ ısınarak çok daha fazla etkileşime girecek ve cildiniz tarafından çok daha çabuk emilecektir. Kuru yağları ayrıca yapısını beğenmediğiniz, mat bulduğunuz fondötenlerinizin yapısını inceltmek için de kullanabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda fondötenin yapısını bozduğu için önerilmez. Bazen de özellikle pudra bitişli fondötenler ile kuru yağlar karıştırıldığında yapısı hafifçe bozulabiliyor. Bunu önlemek için kremsi yapıda ki fondötenleriniz ile kuru yağlarınızı karıştırarak daha nice yapıdaki fondötenleri elde edebilirsiniz. Böylece her cilt tipine uygun, ıslak yapıda, parlak bitişli ve incecik ten ürünlerine sahip olmuş olacaksınız. Kuru yağı saçlarınızda kullanacaksınız özellikle duştan çıktıktan sonra saçlarınızı çok daha kolay bir şekilde taramak için saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı maşa işleminden korumak, ısı işlemlerinin verdiği zararlı etkilerden korumak için de saçlarınızın boy ve uç kısımlarına kuru yağ uygulayabilirsiniz. Fakat kuru yağ her ne kadar çabuk emiliyor olsada saç diplerine getirmemeye özen gösterin. Saçlarınızın hacmini söndürebilir, saç derisinde kalıntılara neden olabilir ve böylece saçlarınız daha çabuk yağlanabilir. Kuru yağ çok çabuk emildiği için saç uçlarında ekstra olarak nemlendirme ile birlikte saç uçlarındaki kırıkları da onarıyor. Saç uçlarında çatallaşma, kırıklık koparak dökülme varsa ve kuru görünümünden kurtulmak için avucunuzun içine damlattığınız kuru yağı eşit miktarda saç uçlarınıza uygulayabilir ve bu kuru görünümden kurtulabilirsiniz. Kuru yağı birçok makyaj malzemesi satan kozmetik ürünü satan marketlerde bulabilirsiniz. Eğer yatıştırıcı özellikteki kuru yağlardan faydalanmak istiyorsanız ilk olarak lavanta yağını denemenizi öneriyoruz.

Özellikle yoğun bir iş gününün ardından stresli bir günün ardından lavanta yağı ile el bileklerinize ve ellerinize masaj yaptığınızda muhteşem kokusu yardımı ile çok daha çabuk uykuya dalacak, aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde rahatlayıp ferahlayacaksınız. Ayrıca lavanta yağını baş ağrılarına, migren sorunlarına ve strese iyi geldiği bilinmektedir. Eğer baş ağrısından dolayı ağrı kesici ürünler kullanmak istemiyorsanız bileklerinize uyguladığınız bir miktar lavanta yağını koklayarak baş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz. Bu tarz aromatik yağlar sayesinde ağrı kesici kullanmadan birçok ağrınızı gidermek, strese karşı başa çıkmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here