Cilt Kuruluğu İçin Bakım Önerileri

0
206

Cilt Kuruluğu İçin Bakım Önerileri

Özellikle mevsim geçişlerinde cildimiz soğuk havaya uyum sağlamaya çalışırken kuruyabilir. Kuruyan cilt pul pul dökülür, matlaşır ve çok daha cansız bir görünüm alır. Sizde bu solgun görünümünden sıkıldıysanız cilt bakımınıza biraz daha özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle makyajı güzel göstermeyen, pütürlü gösteren ve makyaj uygulamasından sonra ciltte pütürlü görünüm yaratan kuru cilt probleminin çözümü yazımızda, keyifli okumalar..

Tüketmeniz Gereken Günlük Su Miktarını Tüketiyor musunuz?

Kuru cilt probleminin en büyük nedenlerinden biri de günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarında çok daha az su tüketmektedir. Bildiğiniz gibi vücudumuzu içerden beslenmemizde dışarıdan beslediğimiz kadar önemli. Dış faktörler, krem ve maske kullanımından evvel mutlaka düzenli olarak su tüketmeyi ihmal etmemelisiniz. Cildimiz gereken besinleri ve gereken nem miktarını sudan ve yiyeceklerimizden alır. Bu yüzden günlük en az 2,5-3 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz..

Cilt Bakımında Kurutucu Etkili Jel Formda Temizleyicileri Tercih Etmeyin

Gelelim cilt bakımında dıştan yapabileceğiniz müdahalelere. Cilt bakımında kullandığınız ürünler jel formda ise veya çok daha çabuk emiliyorsa biraz daha yoğun formda, balm kıvamındaki ürünlere yönelmenizde fayda var. Balm kıvamındaki ürünler cilt tarafından biraz daha geç emileceği için nem verme performansı çok daha yüksektir. Elbette makyaja başlamadan önce çok daha hafif formüllü kremleri kullanmayı tercih ediyoruz. Fakat eğer o gün evde iseniz veya cildinizi dinlendirdiğiniz bir günde iseniz balm kıvamında bir kremi yoğun bir tabaka halinde uyguladıktan sonra emilmesini beklemek kuru cildinizi sakinleştirecek ve iyi gelecektir.

Gece Yenilenen Cildinize Büyük Nem Desteği Sağlayan Uyku Maskeleri

Gece yapılan nem maskelerini de göz ardı etmemelisiniz. Özellikle bir gece önceden yaptığınız nem maskesi ile tüm gece boyu cildiniz dinlendiğinde sabaha çok daha yumuşamış, kurulukları giderilmiş bir cilt ile uyanacağınızı garanti ediyoruz. Gece uygulayacağınız uyku maskesinin mutlaka temiz içerikli olmasına ve çabuk emilen bir formülde olmasına özen gösterin. Aksi halde yastık kılıflarına da bulaşabilir, saçlarınıza yapışabilir. Bu tarz nem maskelerini uygularken cildinizin ekstra olarak temiz olduğundan ve gözeneklerinizin açık olduğundan emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here