Daha Verimli Bir Ay Geçirmeniz İçin İpuçları

0
180

Daha Verimli Bir Ay Geçirmeniz İçin İpuçları

Her ay sonu geldiğinde strese giriyorsanız, verimli ve iyi bir ay geçirmediğinizi düşünüyorsanız bu gidiş hata dur demenin vakti geldi demektir! İlk olarak aylık planlarınızı oluşturmakla işe başlayın.. Ay içerisinde yapmanız gereken önemli etkinlikler, işler var ise mutlaka tarih ve saat olarak işlerinizi belirleyin. Yalnız sadece kafanızda belirlemekle kalmayın, gerekiyorsa telefonunuza alarm kurun, gerekiyorsa postit kağıda yazıp hep göreceğiniz bir yere asın ve hatta ajandanıza kaydedin. Böylece sizin için hayati önem taşına işinizi atlamadan yapmış olacaksınız..

Kendinizi İhmal Etmeyin

Yoğun bir ay geçirecekseniz motivasyona da bolca ihtiyacınız olacak demektir.. Onca stresin içerisinde ruhunuzu da beslemelisiniz ki ay sonunu rahatça getirin, işlerinizde motive olun. Belki kendinize ayıracağınız 1,2 saatte sinemaya, tiyatroya gidebilir, belki hoş bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Tercih size kalmış, ama mutlaka kendinize de vakit ayırın ve ruhunuzu dinlemeyi ihmal etmeyin.. Böylece ay sonuna dek daha motive kalabilirsiniz.

Ödemelerinizi Kontrol Altında Tutun

Günümüzde her ne kadar e-bankacılık, mail ve mesaj yoluyla bilgilendiriliyor olsak da yaptığınız ödemeleri kontrol altında tutmak adına ajandanıza minik notlar alabilirsiniz. Borçlarınızın listesini çıkartabilir, geriye ne kadar borcunuz olduğunu hesaplayabilir veya kaçıncı taksit yatırdığınızı not edebilirsiniz. Bunlar özet halinde gözünüzün önünde bulunduğundan dolayı hem çok daha iyi paranızı yönetmenize yardımcı olacak, hem de ne kadar borcunuz olduğunu ne kadarını ödediğinizi gözler önüne serecektir. Elbette e-mail veya mesaj yoluyla da bize bildirilen bilgiler bulunuyor..

Fakat hepsini tek bir sayfa halinde üstelik kendi anlaşılır notlarınız ile gördüğünüz de çok daha rahat bir şekilde kavramanıza yardımcı olacaktır. Hem zamanınızı, hem paranızı çok daha profesyonel bir şekilde yönetmek için ajanda kullanımı şart. Ajanda kullanımı sayesinde zihninizde tutmamız gereken gereksiz bilgilerden kurtulacak ve böylece çok daha rahat çok daha ferah bir yaşama adım atacaksınız. Ajandanızı yanından ayırmayarak çantanızda taşıyarak 24 saat boyunca sizin için tüm önemli olayları not edebilir, böylece hafızanızı da gereksiz yere meşgul etmemiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here