Dekorasyonda Şans Getiren Objeler

0
88

Dekorasyonda Şans Getiren Objeler

 

Dekorasyona meraklı biriyseniz mutlaka evinize hediye alırken veya sevdiklerinizin evine gittiğinizde hediye alırken aklımıza ilk gelen şeylerden biri şüphesiz şans getirecek objelerdir. Peki evinizde şans getirecek objeler hangileri? Gelin birlikte öğrenelim, keyifli okumalar.

At nalı

At nalının şans getirdiğine ve bulunan evdeki bereketi artırdığını inanılır. At nalı özellikle kapıların girişlerine çakıldığında eve çok daha huzurlu bir şekilde girileceğini ve eve girerken dışarıdan getirilecek tüm kötü enerjilerin kapının eşiğinden girmeyeceğine inanılır. At nalı genellikle kapıların giriş kısımlarına bu yüzden asılır.

 

Fatma ananın eli

Eskilerden günümüze kadar gelmiş bazı adet ve göreneklere göre Fatma Ana’nın eli kadında doğurganlığı simgeler. Evdeki huzuru ve bereketi sağlayan Fatma Ana’nın eli genellikle salon duvarlarını süslemektedir. Bu yüzden Fatma Ana’nın elinin ortasında bir göz işareti bulunmaktadır. Göz işareti hem nazar kovucu hem de kadının gücünü simgeleyen bir özelliktir.

Fil

Fil daima başarıyı, gücü, bereketi, bolluğu sembolize eder. Filin bakacağın yönün mutlaka güneşin geldiği yön olmasına özen gösterilmelidir. Bu inanışa göre birbirini izleyen filler başarılı ve tutkun bir aileye, berekete, bolluğa ve güce başarıyı işaret eder. İş hayatında genellikle ofislerde fil objesi alınmasının en büyük nedenlerinden biri de budur aslında. Fil objesi çoğu zaman şöminenin üst kısmında bulunan şık raflara, televizyon ünitesinin raflarına veya mutfaklarda bulunan raflarda kullanılabilir. 5’li, 6’lı, 8’li veya 10’lu fil grupları mermer veya doğal taşlardan yapılırsa çok daha şık bir görünüme ulaşır.

 

Nazar boncuğu

Nazar boncuğu bilinen en eski şans getiren nesnelerden biridir. Nazar boncuğu hemen hemen her evde bulunur. Rengi dolayısıyla insana çok güzel bir enerji verirken nazarı kovduğuna inanılır. Nazarı kovmasının en temel nedeni kötü gözlerin bir anda turkuaz rengini, mavi rengini görerek dikkatinin bu taşa kaymasından dolayıdır. Nazarlık hem aksesuarlarda hem dekorasyonda sıklıkla kullanılan objelerden biridir. Kapı eşiklerine asıldığı gibi dışarıdan kötü bir enerjinin içeri girmesi engellenirken evin içerisinde dekoratif obje olarak kullanıldığında ise hem rengi hem de gösterişli oluşu ile kötü enerjiyi savar, insanların çok daha rahat ve iyi enerji ile sohbet etmesine yardımcı olur. Siz de sevdiklerinize hediye alırken bu objeleri tercih edebilir, evinizin dekorasyonunu renklendirmek için size şans getirecek bu objeleri evinizde bulundurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here