Doğal Yok Gibi Makyajın Püf Noktaları

0
156

Doğal Yok Gibi Makyajın Püf Noktaları

Günlük olarak cildinizde ağır bir makyaj ile günü geçirmek istemiyorsanız, işe okula giderken hafif bir makyaj kurtarıcınız ise o halde size yok gibi makyajın püf noktalarından bahsedelim. Özellikle makyaj yapmaya fazla zaman ayıramayanlar ve fazla makyaj ile rahat edemeyenler yazımızdan faydalanacaktır, keyifli okumalar..

Yok gibi makyajın püf noktası temiz bir ciltten geçiyor. Her makyaj öncesi olduğu gibi cildinizi ekstra olarak temizlemeli ve yoğun nemlendirici uygulamalısınız. Nemlendiriciyi cildinizin emmesi için biraz vakit tanıyın. Yaklaşık 5 dakika sonra ten makyajına başlayabilirsiniz. Ten makyajına başlamadan evvel minimal ürünler kullanacağımız için cildinizi daha pürüzsüz göstermek adına bir bazdan faydalanabilirsiniz..

Özellikle gözenekleriniz geniş ise silikon bir baz uygulamak gözeneklerinizin ekstra olarak küçülmesine ve görünürlüğünün azalmasına yardımcı olacaktır. Eğer cilt tipiniz kuru ise donuk ve mat görünüyorsa o halde ışıltılı bazıları da tercih edebilirsiniz. Baz kullanmak ten makyajını çok daha minimal tutmanıza yardımcı olacak ve doğala yakın bir sonuç verecektir. Ten makyajına gelelim..

Eğer cildinizde küçük leke problemleri var ise, kapatıcı ağır fondötenler yerine sadece lekelerinizi kapatmaya odaklanmanızı öneriyoruz. Bir kapatıcı yardımıyla sivilce lekelerinizi patpat hareketler ile kapatabilir ve bu sayede ekstra kapatıcı fondötenler kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Cildinizde leke problemleri var ise veya cilt renginizin eşitlenmeye ihtiyacı var ise BB veya CC krem kullanabilirsiniz..

Bu tarz ürünleri parmaklarınız yardımıyla direkt cildinize uyguladığınızdan dolayı doğala yakın bir sonuç elde edersiniz. Fakat ekstra olarak doğallık arıyorsanız ıslatılıp suyu sıkılmış bir makyaj süngeri yardımıyla da uygulayabilirsiniz. Makyaj süngeri ten ürünlerinin cildinize çok daha iyi oturmasını sağlarken, aynı zamanda ten ürünlerinin fazlalığını alarak sıfıra yakın, doğala yakın bir sonuç elde etmenize yardımcı olur.

 

Sıra geldi göz çevresine. Göz çevresinde ağır kapatıcı ürünler kullanmak yerine göz çevrenizi aydınlatacak ve mümkünse nem verecek ürünleri kullanmalısınız. Kapatıcıyı parmaklarınız yardımıyla yaydıktan sonra göz çevrenizdeki çizgilere donmasını engellemek için hem göz altınıza ince transparan bir pudra, hem de burun ve T bölgenize transparan bir pudra geçebilirsiniz. Özellikle yağlı ciltler bu adımı asla atlamamalıdır. Transparan pudra kullanmak hem ten makyajınızı bozmak, ten makyajınızı oksitlendirip koyulaştırmaz, hem de tüm ten renklerinin kullanımına uygundur.

Doğala yakın makyajın en güzel püf noktalarından biri de krem formda allık kullanmaktır. Şeftali veya pembeye yakın bir allığı elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına uygulayarak parmaklarınız yardımıyla hızlıca dağıtın. Hatta kremsi formdaki allıkların çoğu dudak ürünü olarak da kullanılabiliyor. Eğer yanaklarınız ve dudaklarınız arasında uyumlu bir kombinasyon yakalamak istiyorsanız bu tarz krem allıkları dudaklarınız için de kullanabilirsiniz veya dudaklarınız için sadece renkli bir lipbalm ya da dudak parlatıcısı uygulayabilirsiniz. Sıra geldi kaşlara. Bu doğala yakın makyajda ifadenizi güçlendirecek en önemli adımlardan biri kaşlarınız. Eğer seyrek kaşlarınız varsa bir kaş farı yardımı ile boşlukları doldurabilir, kaşlarınızı kaş tarağı ile yukarı tarayarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Maskara opsiyonu size kalmış.

Dilerseniz kirpiklerinizi kıvırıp bırakabilir, dilerseniz hafif bir maskara uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İşte yaklaşık 4-5 dakikanızı alacak ve pratik ürünler ile yapabileceğiniz doğala yakın makyaj bu şekilde. Bu makyajı günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi spora giderken de kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here