Düşük Kaşları Daha Kalkık Göstermek İçin Yöntemler

0
323

Düşük Kaşları Daha Kalkık Göstermek İçin Yöntemler

Kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. En önemli ifade aracımız olan kaşların farklı şekilde alınması veya farklı şekilde doldurulması sonucu ifademiz tamamen değişebilir. Düşük kaşlar özellikle daha yorgun daha bitkin görünürler. Eğer sizin de düşük kaşınız var ise düşük kaşlarınızı daha yukarıda göstermek, daha şekilli göstermek ve ifadenizi düzeltmek için aşağıda sayacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz, keyifli okumalar..

Düşük Kaşlar Kaşlarını Nasıl Almalıdır?

Düşük kaşların en büyük problemi kişiyi bitkin ve yorgun göstermesidir. Özellikle düşük göz kapakları ile bu durum birleştiğinde ortaya daha donuk ve yorgun bir ifade çıkabiliyor. Düşük kaşları doğru almanız çok önemlidir. Düşük kaşların en büyük problemi üç kısımlarının aşağı doğru bakıyor olmasıdır. Bunun önüne geçmek için kaşlarınızın sadece alt kısımlarından almanızı öneriyorum. Üst kısımdaki kaşlarınıza dokunmamalısınız. Özellikle kaşlarınızın uç bölgesindeki en aşağı bakan kaşları almanızı tavsiye ediyoruz. Bu biraz kaşınızı kısaltacaktır fakat ifadenizi düzgünleştirecek önemli bir adım..

Seyrek ve Boşluklu Kaşlar İçin Öneriler

Eksik kalan veya kısa kalan kaş yerlerine kaş farı yardımı ile yeniden şekil verebilirsiniz. Bu kaşlarınızın daha yukarıya doğru görünmesine yardımcı olur. Sıra geldi kaş şekillendirme ürünlerinin kullanımına. Kaş şekillendirme ürünleri kullanırken üst kısımlara çok müdahale etmeden özellikle uç kısımları biraz daha yukarı doğru boyamaya özen gösterin. Kaşlarınızın baş kısımlarına koyu renkli farlar uygulamaktansa ombre, yani degradeli bir geçiş için açık renkli farlar kullanın.

Daha Doğal Görünen Kaşlar İçin Ombre Etkisi Yaratın

Kaşlarınızın baş kısımlarında küllü açık renkte bir far kullanırken uç kısımlarına yine küllü tonlarda daha koyu renkte bir far uygulamayı deneyin. Bu hem kaş renginizin çok daha doğal görünmesine yardımcı olacak hem de kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayacak süper bir yöntem. Bildiğiniz gibi doğal kaş rengimizde kaşlarımızın baş kısımları daha boşluklu ve daha seyrektir. Ayrıca rengi uç kısımlara göre daha açıktır. Bu etkiyi yakalamak için ımbre kaş tasarımından faydalanabilirsiniz.

Kaşlarınızın alt kısımlarını aydınlatarak kaşlarınızı çok daha yukarıda gösterebilirsiniz. Bunun için özel üretilen kaş kalemlerinden faydalanabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here