En Bilindik Moda Klişeleri

0
201

En Bilindik Moda Klişeleri

Yıllardır süre gelen, adeta moda akımlarında seçimlerimizi, özgürlüğümüzü elimizden alan moda klişelerine sizce de dur demenin vakti gelmedi mi? Eğer siz de ne giyeceğinize, nasıl giyineceğinize karışılmasından sıkıldıysanız yazımızı keyifle okuyacağınızı umuyoruz;

Işıltılı Kumaşlar Sadece Gece Kullanılır

Geçtiğimiz yıllarda ışıltılı kumaşları sadece gece kıyafetlerinde ve abiyelerde görüyorduk. Fakat artık payetli kumaşlar, payetli bluzlar ,ışıltılı etekler günlük hayatta da kullanılıyor. Altına converse veya beyaz sneaker ayakkabı giyilerek kullanılan payetli tişörtün tamamlayıcısı olarak basic beyaz renkte bisiklet yaka bir tişört kullanarak kombinleyebilirsiniz. Bu kombini günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ışıltılı payet veya gösterişli kumaşları da sporlaştırmak günlük hayata uyarlamak gayet mümkün. O yüzden en parıltılı, en şaşalı kıyafetlerinizi dolapta eskitmek yerine günlük hayata uyarlamayı denemelisiniz. Eminiz bu yöntem çok hoşunuza gidecektir.

Her Sezon Yeni Alışveriş Yapmak

Kıyafetlerinize, ayakkabılarınıza, çanta ve aksesuarlarınıza yeterince özen gösterdiğinizde ve uygun koşullarda sakladığınız da her sezon alışverişi yapmak zorunda değilsiniz. Sezonun başında var olan kıyafetler diğer sezonda da büyük ihtimalle kendilerini göstereceklerdir. Her sezon bot almak, her sezon kaban veya ayakkabı çeşitlerini almak size ekonomik açıdan düşündüreceği gibi aynı zamanda dolabınızda fazlalık oluşturacaktır. Birbirine benzer parçaları her sezon tekrar tekrar satın almak yerine elinizde bulunan parçaları değerlendirmeli ve onlara daha iyi bakarak uzun yıllar kombinlenmelisiniz. Her sezon alışverişi yapmak alışveriş çılgınlığına katkıda bulunacaktır. Bunun önüne geçmek için sadece ihtiyaç dahilinde sezon alışverişi yapın ve parçalarınızı çok daha iyi bir şekilde saklamayı deneyin.

Kıyafetlerinizi Özenli ve Düzgün Saklarsanız;

Özellikle çantalarınızı kendi bez torbasının içerisinde, kışlık ayakkabılarınızı kendi kutusunun içerisinde, aksesuarlarınızı aksesuar kutularında saklayarak çok daha uzun süre yıllarca kombinleyebilirsiniz. Böylece aksesuarlarınız, kıyafetleriniz ve ayakkabılarınız ufak birkaç temizleme detayı ile yeni gibi olacak ve bir sonraki sezona da giyebilmiş olacaksınız. Sizde bu moda kurallarını yıkarak kendi moda kurallarınızı belirleyebilir ve günlük hayatta çok daha aktif, farklı kombinler yapabilir, ayrıca maddi yönünüzü destekleyerek alışveriş çılgınlığından kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here