En Popüler Lens Renkleri

0
107

En Popüler Lens Renkleri

 

Henüz yeni yeni lenslere merak saldıysanız ve göz renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız fakat hangi lens renginin size yakışacağından bir türlü emin olamıyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. Yazımızda size en çok yakışacak lens renginden ve en popüler lens renklerinden bahsediyor olacağız, keyifli okumalar.

Hareli modeller

Lenslerde hareli ve haresiz olmak üzere iki ana grup bulunmaktadır. Hareli modeller genellikle gözün çevresinde incecik bir hare oluşturduğundan dolayı göz küresini biraz daha büyük ve bebeksi göstermektedir. Gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız hareli modelleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ayrıca hareli modeller daha ince işlenmiş olduğundan dolayı renkleri biraz daha fazla yansıtmaktadır.

 

Haresiz modeller

Haresiz modeller doğallıktan vazgeçmeyenlerin tercihi olmalıdır. Haresiz oluşu ile göz renginizin üzerinde tamamen görünmez bir hal alırlar. Özellikle ince işlenmiş ve pigmentasyonu iyi bir lense sahipseniz haresiz modellerdeki lens kullanımını dışarıdaki birinin anlaması neredeyse imkânsızdır.

Gri lensler

Gri lensler satılan en popüler lens grupları arasında yer almaktadır. İnsanların aklına gri renk denince elbette gözün gri olacağı yanılsaması geliyor olabilir. Fakat gri lensler buz mavisi ve çok açık mavi lens anlamına gelmektedir. Özellikle koyu renkli gözlerde en çok işe yarayan ve en fazla fark yaratan lenslerin başında gri lensler gelmektedir.

 

Yeşil lensler

Yeşil lens grubu hemen hemen her ten rengine her saç rengine hitap ettiğinden dolayı herkese yakışmaktadır. Eğer size mavi rengin yakışmadığını düşünüyorsanız su yeşili veya mavi yeşil arası bir lens tercih ederek joker bir tercih yapmış olursunuz. Yeşil lenslerin hareli ve haresiz modelleri de mevcuttur. Eğer gözünüzü biraz daha büyük göstermek ve lensin biraz daha rengini belli etmesini istiyorsanız hareli, lensin gözünüzle bir olmasını, asla belli olmamasını ve hafif bir renk vermesini istiyorsanız haresiz yeşil lensleri tercih edebilirsiniz.

 

Ela, bal rengi lensler

Doğallıktan vazgeçmeyenlerin en sık tercih ettiği lens gruplarından biri de bal rengi, açık kahverengi ve ela lenslerdir. Gözü birkaç ton açan özellikle koyu renkli gözler tercih ettiğinde neredeyse belli olmayan bu lens türleri ile buğulu göz makyajları da harika gitmektedir. Siz de kendinize en çok yakışan lens rengini bulmak için çeşitli photoshop uygulamaları ile göz renginizi değiştirebilir ve böylece lensi içinize sinerek satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here