En Popüler Makyaj Temizleme Ürünleri

0
204

En Popüler Makyaj Temizleme Ürünleri

Makyajınızı Temizlerken cilt tipinize uygun ürünler kullanmanız çok önemlidir. O kadar şanslıyız ki günümüzde birbirinden farklı cilt tiplerine uygun makyaj temizleme ürünleri bulunuyor. Eğer siz de kendinize uygun bir ürünü keşfetmekte zorlanıyorsanız eminiz bu yazı çok hoşunuza gidecek, keyifli okumalar.

En popüler makyaj temizleme ürünlerinin başında misel sular geliyor. Misel sular özellikle cildi tahriş etmeyen, yüksek pH dengesine sahip, cildin sebumunu dengeleyen, hafif sulardır. Bu tarz suları hemen hemen tüm cilt tipleri kullanabilir. Bir makyaj pamuğuna döktüğünüzde günlük makyajınızı kolaylıkla temizleyebileceğiniz ürünlerdir. Küçük boylarını yanınızda taşıyarak seyahatlerde bile kolay bir şekilde makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suları

Misel sulardan ziyade çift fazlı makyaj temizleme suları, makyajınızı çok daha derinlemesine arındırır. Özellikle yağ bazlı olduğundan dolayı suya dayanıklı makyaj ürünlerini kolay bir şekilde çıkarmanıza imkan tanır. Eğer siz de suya dayanıklı maskara kullanmaktan, suya dayanıklı eyeliner ve göz makyajı ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız bunları çıkartırken kirpiklerinizin dökülmesinden, gözünüzün tahriş olmasından korkuyorsanız, o halde çift fazlı makyaj temizleme sularına şans vermelisiniz. Çalkalanarak kullanılan çift fazlı makyaj temizleme sularını tıpkı misel suda olduğu gibi makyaj diskine dökerek kullanabilirsiniz. Özellikle göz kapaklarınızda birkaç dakika bu diski beklettiğinizde suya dayanıklı maskaranızın çok daha kolay bir şekilde çözüldüğünü fark edeceksiniz. Bu yöntem sayesinde kirpiklerinizde herhangi bir dökülme sorunu yaşamayacaksınız. Ayrıca günümüzde popüler olan likit mat rujları çıkarmanın en kolay yolu da çift fazlı makyaj temizleme sularından geçiyor.

 

Makyaj Temizleme Jelleri

Yağlı ve karma ciltler başta olmak üzere cildini biraz daha derinlemesine temizlemek isteyenlerin tercih edebileceği bir makyaj temizleme ürünüdür. Özellikle konjac süngerler ile birlikte kullanıldığında gözeneklerin içine işleyen ve gözeneklerin içerisindeki kir ve yağı ortadan kaldıran ürünlerdir. Sadece makyaj temizlemek için değil sabah ve akşam cilt yüzeyindeki fazla sebumu temizlemek için de kullanılabilir.

 

Makyaj Temizleme Köpükleri

Makyaj temizleme köpükleri hemen hemen tüm cilt tiplerinin kullanabileceği hafif formülde, cildi irite etmeyen, tahriş etmeyen joker ürünlerdir. Kullanımı pratiktir, bu yüzden özellikle tatillerde yanınızda taşıyarak kolay bir şekilde makyajınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Makyaj Temizleme Sütleri

Çabuk kızaran, hassas ve kuru ciltlerin kullanabileceği ürünlerdir. Makyaj temizleme diskine döküldükten sonra tüm cilt kremsi formüldeki bu ürün ile silinerek makyaj temizlenir. Dilerseniz parmaklarınızı yardımı ile de makyajı temizleyebilirsiniz. Su ile birleştiğinde süt formuna dönüşür ve ciltten kolay bir şekilde arınır. Cildin kızarmasını, tahriş olmasını engellerken cildin nem dengesini de koruyan ürünlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here