En Pratik Oje Çıkarma Yöntemleri

0
147
.

En Pratik Oje Çıkarma Yöntemleri

Bin bir özenle sürdüğümüz ojelerin uçları atmaya başladığında veya rengini değiştirmek istediğimizde elimiz direkt asetonlara gidiyor. Özellikle koyu renkli ojeleri çıkartmak bazen göründüğünden çok daha zor olabiliyor. Tırnağın altına herhangi bir baz uygulamadıysanız kırmızı, bordo, siyah ve mavi ojelerin tırnağınıza renk vermesi de cabası. Yazımızda birbirinden faydalı ve birbirinden pratik oje çıkarma yöntemlerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Asetonsuz Oje Çıkartıcılar

Tırnak etleriniz ekstra hassassa veya tırnak etlerinizin sık sık kurumasından şikayet ediyorsanız tırnak yüzeyinizde soyulmalar meydana geliyorsa o halde yoğun alkole sahip, asetonlardan uzak durmanız gerekiyor. Asetonsuz oje çıkartıcılar tırnak yüzeyine zarar vermeden tırnak etlerinizi kurutmadan ojenizi kolay bir şekilde çıkartmanız için özel olarak üretilmiştir. İçerisinde alkol ve aseton türevleri bulunmadığı için tırnak etlerinizin ekstra olarak sertleşmesini engellerken tırnak yüzeyindeki soyulmaları da engeller. Asetonsuz oje çıkartıcıların en güzel yanı içerisinde çeşitli yağlar bulunmasıdır. Bu yağlar sayesinde ojeniz çözülerek kolay bir şekilde tırnağınızdan çıkar. Asetonsuz oje çıkartıcıların tek dezavantajı asetonlu oje çıkartıcılara oranla biraz daha geç çıkması. Fakat tırnak yüzeyinizin sağlığını korumak ve tırnak kenarındaki kurumaları yok etmek için bunu göze alabiliriz..

Oje Çıkartıcı Kutular

İçerisinde bolca oje emdirilmiş, etrafında süngerler bulunan ve parmağınızı içinde soktuğunuzda ojenizi anında çözen oje çıkartıcı kutular özellikle koyu renk oje kullanmayı seven kadınların pratik püf noktalarından bir tanesi. Yoğun ojelerin çözülmesi için saatlerce parmağınızda aseton ile dolaşmak istemiyorsanız o halde oje çıkartıcı kutulardan faydalanabilirsiniz. Oje çıkartıcı kutuların içerisinde yoğun miktarda aseton emdirilmiştir. Etrafında süngerler bulunduğundan dolayı parmağınızı süngerin içine sokup sağa sola çevirdiğinizde ojeniz kolay bir şekilde çıkacaktır. En büyük avantajı çok kısa bir sürede neredeyse hiçbir oje kalıntısı kalmadan tırnağınızdaki ojeyi söküp atmasıdır. Fakat oje çıkartıcı kutularında bazı dezavantajları bulunuyor. Örneğin tüm parmağınızı asetonun içerisinde kaldırdığınızdan dolayı tırnak etrafında korumalar ve zedelenmeler meydana gelebilir. Eğer hassas tırnaklara sahipseniz bu tarz ürünleri kullanmanızı önermiyoruz. Fakat ojenizi çıkartmak için çok az vaktimiz var ise aseton dolu oje çıkartıcı kutular sizin için çok pratik olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here