Erkeklere Özel Gardırop Düzeni Önerileri

0
164

Erkeklere Özel Gardırop Düzeni Önerileri

Kadınlar çoğu zaman erkeklerin yeterince derli toplu olmadığından şikayetçi olurlar. Özellikle gardırop düzeninde bazı çiftler neredeyse birbirine girer. Erkeklerin gardırobunu düzenli tutamadığı bir gerçek. Yazımızda çok pratik püf noktaları ile erkeklere özel gardırop düzeninden bahsettik, keyifli okumalar..

Gardırobunuza Hakim Olmak İçin Tüm Kıyafetlerinizi Tek Tek Gözden Geçirin

Erkeklerin gardıroplarının genel anlamda ekstra olarak karışması ve dağılmasının sebebi aslında günlük olarak ne giyeceklerine bir türlü karar verememeleri ve özellikle alışveriş sıklığı az olduğundan dolayı eskiyen, giymek istemedikleri kıyafetleri bir türlü dolaplarından ayırmak istememelerinden kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmek için size ilk önerimiz mutlaka bir eleme yapın..

Uzun Zamandır Giymediğiniz Kıyafetleri, Size Olmayan Kıyafetleri Ayırın

Yıllar önce almış olduğunuz kot pantolonunuz üzerinize olmuyorsa ve olacağını düşünüyorsanız o kot pantolonu kenara ayırın. Eğer artık tarzınız değiştiyse, kumaş pantolon giyiyorsanız veya eski tişörtlerinizden hiçbirini kullanmıyorsanız bunları da kenara ayırın.

İyi Durumda Olan Kıyafetlerinizi 2. El Uygulamarda Satabilirsiniz

Ayakkabı tercihlerinde de bu durum aynı. Eğer çok sık kullanmadığınız ayakkabılarınız hatta kutusunu bile açmadınız ayakkabılarınız var ise ve bu ayakkabıları almanın bir hata olduğunu düşünüyorsanız dolabınızda yer etmesine izin vermeyin. Günümüzde iyi durumdaki kıyafetleri 2. el olarak satmak için çeşitli aplikasyonlar bulunuyor. Eğer bunlardan para kazanmak istiyorsanız bu tarz aplikasyonlara ikinci el kullanmadığınız eşyalarınızı yükleyerek satıp parasını değerlendirebilirsiniz.

Haftalık Kombin Planı Yaparak İşe Başlayın

Sıra geldi gardırop düzenine. İlk olarak haftalık bir kombin önerisi ile başlayalım. Hergün giyeceğiniz kombinleri mutlaka ayna karşısında deneyin ve haftalık kombin olarak ayırın. Her birini bir askıya ayırın. Böylece sabah işe giderken uyandığınızda bugün ne giyeceğim sorusundan ziyade direkt kombininizi askıdan çıkartıp üzerinize giyip, ayrıca gardırobunuzu dağıtmadan evden ayrılabilirsiniz. Bu size hem zaman kazandıracak hem de stresten uzak tutacaktır.

Gardırobunuzun daha ferah, fresh, temiz ve taze kokması için gardrop içi kokulardan da faydalanabilirsiniz. İşte pratik öneriler ile gardırobunuza çok daha uzun süre temiz hijyenik ve standard tutmak için birbirinden farklı önerilerde bulunduk. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here