Eski Eşyaları Yenileme Yöntemleri

0
218

Eski Eşyaları Yenileme Yöntemleri

Devir tasarruf devri. Hal böyle olunca elimizde eskiyen birçok eşyayı geri dönüşüm kutusuna atmaktan ziyade yenileyerek tekrar kullanmayı tercih ediyoruz. Durumlar böyle olunca gerek ev eşyası, gerek kıyafetlerimizde yenileme operasyonuna gidiyoruz. Peki ama eşyaları yenilemenin pratik püf noktaları nelerdir, gelin birlikte keşfedelim..

Ev eşyalarını yenileyin

Koltuk sandalye gibi eşyaların kumaşları çok çabuk zarar görüyor ve eskiyor. Özellikle rengi soluyor ve zamanla sıkıntılı bir hal alıyor. Eğer siz de evinizdeki eşyalardan sıkıldıysanız ve eski görünümünden hoşlanmıyorsanız eşyalarınızı atmak ve yeni eşya almak yerine kumaşlarını yenilemeyi deneyebilirsiniz. Özellikle kumaş değişimi konusunda ev dekorasyonunu tamamen baştan yaratabilirsiniz. Tercih size kalmış. Özellikle kumaşları yeniledikten sonra mobilyalarınızın çok daha yeni bir görünüme kavuştuğunu ve ev dekorasyonunuzun baştan aşağı değiştiğini gözlemleyeceksiniz. Mobilyalarınızı yenilerken günümüzde satılan birçok kalıcı boyadan faydalanabilirsiniz..

Ev ortamında kendi imkanlarınızla evinizdeki tüm mobilyaları baştan aşağıya boyayabilirsiniz. Stencil çalışmaları yapabilirsiniz. Özellikle günümüzde nordic evler çok daha popüler olduğu için tüm eşyalarınızı beyaza boyayabilir, ahşabın ham görünümünden kurtarabilirsiniz. Mutfak dolaplarınız, tezgahlarınız ve hatta fayanslar için ise stencil denilen yapıştırma çalışmalarından faydalanabilirsiniz..

Böylece eviniz hem çok daha özenli görünecek, hem de dekarasyonunuz baştan aşağı değişmiş olacak. Ev dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri küçük ayrıntılardır. Bu küçük ayrıntıları oluşturan minderler, kırlentler evinizin dekorasyonunu baştan aşağı değiştirir. Eğer sıkıcı bir koltuğa sahipseniz veya kanepenin duruşundan hoşlanmıyorsanız, o halde belkide rengarenk kırlentler sorunu çözecektir. Evinizde bulunan kırlentlerin kumaşlarını değiştirerek yenileyebilir, çok daha renkli eğlenceli ve dinamik bir ortam yaratabilirsiniz. Duvarlarınız için ise aynı şey geçerli.

Duvarlarınız için stencil çalışmaları yapabilir, yapışkanlı kağıtlardan faydalanarak bambaşka bir ortam yaratabilirsiniz. Evinizde sıkıldığını abajurlarınızın kumaşlarını değiştirebilir, boncuk detayları ile süsleyerek bambaşka bir ortam yaratarak dekorasyonunuzu çok daha uygun fiyata mal edebilirsiniz. Kıyafetleriniz eskidiğinde ise yenilemek için geri dönüşüm projelerinden faydalanabilirsiniz.

Örneğin diz kapakları tamamen eskimiş kot pantolonunuzun üst kısmını keserek şort haline getirebilir veya spor bir çanta elde edebilirsiniz. Özellikle kot çantalar 2019 sezonunda sık sık karşımıza çıkacak. El yapımı kot çantanız ile farklı kombinler yaratabilir geri dönüşümün tadını çıkartabilirsiniz. İşte eşyalarınızı elden çıkartmak yerine birkaç farklı dokunuş yardımıyla bambaşka hale dönüştürerek geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz. Böylece hem ekonomik olarak tasarruf etmiş hem de eşyalarınızı çok daha uzun süre verimli olarak kullanmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here