Etkili Çarpıcı ve Seksi Bakışların Sırrı Makyajınızda Gizli

0
181

Etkili Çarpıcı ve Seksi Bakışların Sırrı Makyajınızda Gizli

Tek bakışınızla herkesi büyülemek, göz makyajınızla her daim akıllarda kalmak istiyorsanız bu teknikleri mutlaka uygulamalısınız. Daha derin, çekici, ifadesi kuvvetli bakışlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz makyaj adımları, keyifli okumalar.

 

Siyah Göz Kaleminin Kullanım Alanları

Siyah göz kalemini sadece gözünüzün alt kısmına, gözünüzü derinleştirmek için kullanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bildiğiniz gibi siyah göz kalemi göz içine uygulandığında gözleri daha kısık ve küçük gösterir. Bunun yerine siyah göz kalemini üst kirpik dibinize uygulamalısınız. Üst kirpik dibine uygulanan siyah göz kalemi bakışlarınızın daha kalkık ve daha anlamlı görünmesini sağlar..

Özellikle yoğun bir maskara uyguladığınızda veya incecik bir eyeliner görüntüsünü tamamlamak için gözünüzün üst kısmına siyah göz kalemi ile vurgu yaptığınızda bakışlarınızın daha derinleştiğini ve daha anlamlı hale geldiğini göreceksiniz. Bu tarz kalemleri kullanırken ucunun fazla sivri olmamasına ve gözlerinize zarar vermemeye özen gösterin. Bunun için yumuşak uçlu kalemleri tercih etmelisiniz. Gözünüzün alt kısmına ise beyaz, krem veya bej tonlarda aydınlatıcı bir kalem uygulayarak gözlerinizi adeta kedi gözü gibi çekici hale getirebilirsiniz. Gözlerinizdeki parlaklığı ekstra artırmak için göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamak da ifadenizi derinleştirecek başka bir yöntem.

Kontürleme Yöntemi

Göz kapaklarınızın daha belirgin olmasını, gözlerinizin daha kalkık görünmesini istiyorsanız tıpkı yüzünüzü kontürlediğiniz gibi göz kapaklarınızı da kontürlemelisiniz. Bunun için yüzünüzü kontürlerken kullandığınız krem formdaki kontör ürününü veya toz formdaki kontür ürününü kullanabilirsiniz. Krem formdaki ürünler daha çabuk yayıldığından ve teninizle daha iyi bütünleştiğinden dolayı daha doğal görünecektir. Nasıl ki elmacık kemiklerinizin altına koyu bir tonda kontür ürünü ile gölge yaptığınızda elmacık kemikleriniz daha çıkık görünüyor ise göz kapaklarınızın tam olarak katlama bölgesine bu ton ile geçiş rengi yarattığınız da göz kapaklarınız daha derin görünür. Bu da makyaj yaptığınızda göz kapaklarınızın daha iri ve çekik görünmesi ne yardımcı olur. Özellikle dış köşelerde yoğunlaşarak rengi arttırın ve göz kapaklarınızı kontürlemeyi deneyin. Yaptığınız sıradan günlük makyajların bile ne kadar derin ve çekici olduğuna siz bile inanamayacaksınız.

 

Farklı Bir Maskara Uygulama Yöntemi

Son olarak çekici bakışların sırrı maskarada gizlidir. Kirpiklerinizi kıvırmadan sadece uç kısımlarına vurguda bulunmak adına maskarayı hafif bir şekilde yan tutarak kirpiklerinizi dışa doğru tarayın. Bu yöntem sayesinde kirpikleriniz çok kıvrık görünmeyecek fakat dış kısımlara doğru daha uzun görüneceğinden dolayı gözleriniz doğal bir çekikliğe kavuşacaktır. Bu yöntemi Ariana Grande’de makyajlarında sık sık kullanıyor. Ayrıca göz kapaklarınızın daha çekik görünmesini istiyorsanız kirpiklerinizin sadece uç kısımlarına ekleme kirpikler kullanarak bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here