Ev Temizliğinde Karbonat Nasıl Kullanılır?

0
216

Ev Temizliğinde Karbonat Nasıl Kullanılır?

Karbonatı temizlik yaparken de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle yağ, kir, pas ve kalıcı lekelerin çıkarılması için kullanılan karbonat sünger ile birlikte hafif bir şekilde ovalandığında diğer temizlik malzemelerine taş çıkartıyor!

Karbonat ve Limonun Asidik Özelliği Lekeleri Çıkartıyor!

Karbonat ve limonun birleşiminden oluşan asidik madde yardımıyla pas lekeleri başta olmak üzere tencere diplerindeki kalıntılar, yemek artıkları, pas lekeleri, yağ kalıntıları gıcır gıcır oluyor. Bunu denemek için bir miktar limonun üzerine bolca karbonat dökerek tencerelerinizi ovalamayı deneyin. Tencerelerinizin çizilmeden lekelerinden arındığını, ekstra parladığını pas ve yemek kalıntılarının çıktığını fark edeceksiniz.

Kötü Kokuları Gidermek İçin Karbonat Birebirdir

Karbonatın antibakteriyel özellikli olduğunu söylemiştik. Karbonat aynı zamanda doğal bir hava temizleyicidir. Eğer halılarınızın kokusunun daha fresh daha ferah ve temiz olmasını istiyorsanız karbonatı halılarınızın üzerine dökün 10-15 dakika bekledikten sonra süpürge yardımı ile çekin. Karbonat halılarınızda oluşmuş bakterilerin ölmesine yardımcı olurken ortama daha ferah bir hava kazandıracak, halınızı temizleyecektir.

Tuvalet ve Banyo Temizliğinde Karbonat Kullanımı

Ayrıca karbonatı ve banyolarınızda oluşmuş kireç lekeleri, pas lekeleri için de kullanabilirsiniz. Özellikle küvetinizdeki temizliği çok daha basit bir yol ile yapabilmeniz için küvetinizin içerisine karbonat döktükten sonra sıcak suyla doldurun. 10-15 dakika sonra küvetinizin içerisindeki suyu boşaltın. Karbonatın değdiği yerlerin tamamen bembeyaz olduğunu, yağ ve kirden arındığını gözlemleyeceksiniz. Zararlı kimyasallara elinizi sürmeden, solumadan derinize zarar vermeden karbonatı temizliğinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca çok ta ekonomik bir yöntemdir. Eğer aşırı zor lekeler var ise bir süre karbonatı döküp lekenin üzerinde bekleterek daha rahat çözülmesine yardımcı olabilirsiniz.

Karbonat Temiz İçerikli ve Ekonomiktir

Kısacası karbonat her derde deva. Hem koku oluşumunu önlüyor, hem leke problemlerine iyi geliyor, hem de cilt ve ağız bakımında kullanılabiliyor. Sizde karbonatın birbirinden farklı etkileri ile hayatınızda çok daha aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu temiz içerikli ürünü piyasada satılan bir çok zararlı içerikli ürüne tercih ederek hem ekonomik olarak faydalanabilir hem de zararlı içerikleri bünyenize anlamış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here