Fondöten Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktaları

0
148

Fondöten Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktaları

Kozmetik marketlere gittiğinizde aldığınız fondötenlerin rengini bir türlü tutturamıyorsanız eve geldiğinizde formu hoşunuza gitmiyorsa ve paranızı her zaman çöpe atmak zorunda kalıyorsanız bu gidişata dur demenin vakti geldi. Günümüzde doların yükselmesi ile kozmetik ürünlerde fahiş fiyatlar maalesef söz konusu. Siz de uygun bir bütçe ile aldığınız fondöteni içinize sinerek kullanmak istiyorsanız ve paranızın çöpe gitmesini istemiyorsanız ufak bir araştırma yapmanız gerekebilir. Yazımızda sizlere yardımcı olmak adına ideal fondöteni bulmanız için çeşitli püf noktalarından bahsedeceğiz. Sizde bu püf noktalarını değerlendirerek artık ideal fondöteninizi bulabilirsiniz, keyifli okumalar.

Fondöten tercih ederken cilt tonu çok önemlidir. Öncelikle sizin cilt alt tonunuzu belirleyelim. Şimdi el bileklerinizin içine bakın. Eğer el bileğinizde gördüğünüz damarlar mavi renkte ise soğuk alt tonlu, yeşil renkte ise sıcak alt tonlu, mavi ve yeşil damarları bir arada görüyorsanız nötr alt tonlusunuz demektir. Sıcak alt tonlu kişiler genellikle buğday tenlilerdir. Buğday tenliler özellikle sarı alt tonlu fondötenleri beğenecektir. Mavi damarlar görüyorsanız soğuk alt tonlu sunuz demektir. Eğer siz de tıpkı buğday tenlilerin olduğu gibi daha sarı alt tonlu fondötenler tercih ederseniz bu cildinizde turuncu duracaktır. Sizin biraz daha pembe alt tonlu fondötenler tercih etmeniz gerekiyor. Nötr alt tonlular ise nispeten daha şanslı bir grup..

Çünkü her iki fondöten grubu da bu cilt tonuna uyum sağlayabilir. Peki ama ideal rengine nasıl karar vereceksiniz. Fondoteni el bileklerinizde denemeyi bir kenara bırakmanızı öneriyoruz. En iyi fondöten deneme şekli çeneniz ile boynunuz arasında denemektir. Çünkü hem çenenize hem de dekolte bölgenize yani boynunuza uyum sağlayacak fondöten sizin için ideal fondöten olacaktır. Kimi zaman yüz renginiz ile boyun renginiz bir olmayabilir. Yani yüzünüze uyguladığınız fondöten daha koyu daha açık görünebilir. Bunun önüne geçmek için özellikle boyun bölgenizle uyum sağlayan bir fondöten alarak bu yanlışa düşmekten kurtulabilirsiniz. Sıra geldi fondötenin yapısını belirlemeye. Fondötenin yapısını belirlerken cilt grubunuza bakmalısınız.

Cildiniz gün içerisinde makyajı kusmaya meyilli ve özellikle burun bölgenizde fazla yağlanma sorunu mevcut ise içerisinde pudra bulunan veya uygulandıktan sonra pudralaşan fondötenleri tercih etmelisiniz. Kuru ciltler nispeten daha kolay ürün bulabilirler. Çünkü akışkan, sıvı formda ve cildi nemlendiren tüm ten grubu ürünleri kuru ciltlere hitap edecektir. Karma ciltler ise bir pudra ile fazla yağlanmayı kontrol altına alabilir. Siz de bu püf noktalarına dikkat ederek sizin için en uygun, en ideal fondoteni rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here