Gelin Makyajında En Çok Tercih Edilen Renk Tonları

0
93

Gelin Makyajında En Çok Tercih Edilen Renk Tonları

 

Kadınlar için belki de hayatlarının en özel günlerinden biri şüphesiz düğün günleridir. Hal böyle olunca gelinlikten, maniküre, parfümden, makyaja kadar her ayrıntı düşünülüyor ve gelinler kendilerini her anlamda hem özel hem de güzel hissetmek istiyor. Gelin makyajında tercih edilecek ton ise bir o kadar önemli. Birbiriyle uyumlu tonların bir arada kullanıldığı makyajlar göz alıcı olabiliyor. Sizde hem sadelikten hem gösterişten uzaklaşmak istemiyorsanız ve en önemlisi gelin makyajında size hangi tonun daha çok yakışacağını tahmin etmekte zorlanıyorsanız belki de örnekleriyle bu yazıyı okumanın tam zamanıdır. İşte gelin makyajında en çok tercih edilen ve makyajda kullanılan o tonlar, keyifli okumalar.

Gül kurusu tonları

Hemen hemen her gelinin hayalinde badem gözlere kavuşmak, gösterişli bir göz makyajı yapmak, mükemmel bir ten yaratmak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak vardır. Böyle durumlarda akla ilk gelen renklerden biri gül kurusu tonları. Gül kurusu tonları buğday tenlerden esmer tenlere hatta beyaz tenlere varana kadar her renge yakışacak joker bir renktir. Eğer ten renginiz ne olursa olsun gelin makyajınızı riske atmak istemiyorsanız gül kurusu tonları emrinize amade. Gül kurusu tonlarını gözlerde kullanmak hem kahverengi gözler hem de diğer göz renkleri için oldukça uyumludur. Kahverengi gözler özellikle gözlerine ekstra ışıltılı ve parlak göstermek istiyorsa göz kapaklarının katlanma bölgesine gül kurusu tonlarda bir far uygulayabilir, göz kapaklarını ise bej, krem rengi inci rengi tonlar da parlak sedefli bir far ile gölge yaratabilir. Yanaklarda ise gül kurusu tonlarındaki allıklar mutlaka en azından bir kere denenmelidir. Çünkü oldukça canlı görünüm veren gül kurusu allıklar aynı zamanda sizi makyajlı da göstermez. Her gelinin dudak makyajında tercih ettiği ton ise gül kurusu tonudur. Gül kurusu tonlarında ki rujlar makyajın tamamlayıcılarıdır.

Kahverengi ve toprak tonları

Çok sade makyajlardann hoşlanıyor, makyajınız da çok fazla renk kullanmak istemiyor ve doğal güzelliğinizle anılmak istiyorsanız o halde buyurun toprak tonlarına. Toprak tonları sadece yüzünüzde doğal gölgeler yaratır. Göz kapaklarının geçiş kasımında toprak tonlarını kullanmak, kontür uygulamasında toprak tonlarını kullanmak yanaklarda bronzerla karışık bir görünüm kullanarak kahverengi allıklara yer vermek dudak makyajında ise nude rujlar tercih etmek doğal güzelliğinizi tamamen gözler önüne serer. Özellikle bronz ten makyajı yaparak esmerler bu görünüme mutlaka şans vermelidir.

 

Gri tonları

Gri tonları tıpkı toprak tonlarında olduğu gibi fazla abartıya kaçmadan fakat biraz daha gösterişli makyajlar yapmanız için idealdir. Gri tonları, füme tonları, küllü renkler göz kapaklarınızı gölgelendirmek için idealdir. Özellikle göz kapaklarınıza geçişi rengi olarak bu rengi uygulayıp göz kapaklarınıza sedefli bir far uyguladığınızda gözleriniz ışıl ışıl parlar. Bu tarz tonları tamamlarken dudaklarınızda parlatıcılardan veya şeftali rengi biraz daha sıcak tonlardan faydalanabilirsiniz. İşte gelin makyajlarında en sık tercih edilen üçrenk bu şekilde. Siz kendinize hangisini yakıştırıyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here