Gelinlik Seçiminde İnce Ayrıntılar

0
78

Gelinlik Seçiminde İnce Ayrıntılar

 

Her kadının en büyük hayallerinden biri günü geldiğinde vücudunu muhteşem gösteren, içerisinde kendisini prenses gibi hissedeceği bir gelinlik giymektir. Düğün günü tüm gözler üstünüzde olsun istiyorsanız hayalinizdeki gelinliği bulmaya bir adım daha fazla yaklaşmak istiyorsanız ve riskleri minimuma indirmek istiyorsanız o halde yazımızın devamına buyurun. Gelinlik tercih ederken dikkat etmeniz gereken püf noktalar, es geçmemeniz gereken küçük ayrıntılar sizler için derlediğimiz yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Gelin ayakkabısı ve gelinlik ilişkisi

Çoğu gelin bazen heyecandan, bazen büyüsüne kapılarak ilk önce gelinliği satın alabiliyor. Gelinliği satın aldıktan sonra mükemmel gelinlik olduğunu düşünerek anında tadilatını yaptırıyor. Hem boyundan kestiriyor, hem vücuduna daha uygun hale getiriyor. Böylece mükemmel gelinliğe bir adım daha yaklaşmış ve hayalindeki gelinliği proporsiyon ölçülerine uygun olarak tadilat işlemini bitirmiş oluyor. Fakat henüz piyasada gelin ayakkabısı bulunmuyor. Gelin ayakkabısını almadan tadilat yapılan gelinlikler çoğu zaman kısa, uzun olabiliyor..

Gelinin boyu es geçilerek tadilat işlemine verilen ve gelin ayakkabısı satın almadan yapılan gelinlik tadilatları çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Çünkü aslında gelinlik boyunu belirleyen ve tadilat işlemlerinden önce mutlaka alınması gereken en önemli şey gelin ayakkabısıdır. Gelin ayakkabısının dolgu topuklu olacağı 8-10 cm arasında olacağı veya daha kısa olacağı tamamen gelinin kendi tercihine bağlıdır. Hal böyle olunca gelinliğin boy kısmında yapılan tadilat işlemleri gelin ayakkabısı alınmadan yapılınca maalesef gelin ayakkabısı arayışına giren gelinler ekstra stres olabiliyor. Bunun önüne geçmek için sizlere iki önerimiz var. İlk olarak piyasa değerlendirmesi yapın ve hayalinizdeki gelinliğin nerede satıldığından emin olun. Eğer o gelinliği almakta kararlıysanız o halde ardından hemen gelinliği satın almadan evvel gelin ayakkabısına karar verin. Gelin ayakkabısının topuğunun kaç santim olacağı nasıl bir model olacağı tamamen gelinliğinizin durumuna ve sizin beğeninize kalmış..

Terziye gitmeden ve tadilat işlemlerini yaptırmadan önce mutlaka gelin ayakkabısını satın alın. Böylece tadilat işlemlerinde gelinliğinizin bol kısmı en ideal ölçüde tadilat işlemine dahil olacak ve sizde ekstra zor bir durum yaşamamış olacaksınız. Gelinlik tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride hem düğünün yapılacağı mekan hem de mevsimdir. Hal böyle olunca gelinlik çeşitleri de bir okadar fazla. Kır düğünlerinde giyilecek gelinlikler genel anlamda biraz daha rahat, biraz daha gelinin rahatlığına yönelik oluyor. Fakat salon düğününde dar balık elbiselerden daha ekstrem gelinliklere varana kadar gelinlik modelleri tercih edilebiliyor. Bir diğer önemli konu ise mevsim. İnce kollu, ince askılı veya  kolları tül detaylı gelinliklerden tutunda gelinliğin üstüne alınacak şal önerisine varana kadar mevsimin önemi bir okadar büyük. Yaz gelinimi olacaksınız yoksa kış gelinimi. Bunu göz önünde bulundurarak pelerininizi veya şalınızı gelinliğinize uygun işlemeli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gelinlik modeli tercih ederken düğününüzün nerede yapılacağıda bir okadar önemli. Eğer bir kır düğünü yapacaksanız, kumsalda evlenecekseniz veya salonda evlenecekseniz gelinlik modellerinde değişim söz konusu olabilir. Keza içerisinde kendinizi rahat hissedeceğiniz bir gelinlik modelide rahat bir dans performansı gerçekleştirebilmeniz, düğününüzde daha mutlu anlar yaşayabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Dış çekimde tercih edeceğiniz ortama uygun olarakta gelinliğinizi tercih edebilirsiniz. Bize kalan en önemli anlardan biri olan dış çekimlerde gelinliğinizin ekstra kusursuz görünmesi için mutlaka düğünden hemen sonra çekim yaptırmayacaksanız gelinliğinizi daha iyi şartlarda muhafaza etmeli ve ütüsünün bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Görmüş olduğunuz gibi birkaç ufak ayrıntı ile mükemmel bir düğün, mükemmel bir dış çekim yaşamanız mümkün. Siz de bu ayrıntılara dikkat ederek gelinliğinizi satın alarak riskleri minimuma indirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here