Göbek Çevresindeki Fazlalıklar Nasıl Gizlenir?

0
182

Göbek Çevresindeki Fazlalıklar Nasıl Gizlenir?

Günlük hayatınızda göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizlemek adına saatlerce dolabın karşısında ne giyeceğinizi düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızda göbek çevresindeki fazlalıkları kolaylıkla gizleyebilmeniz için birbirinden farklı kombin önerilerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Göbeğinizi gizlerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta daha desensiz ve daha da koyu renkli kıyafetleri yönelmek olacak. İnce desenli, minik desenli ve yoğun desen kombinleri ile göbeğiniz çok daha fazla ortaya çıkacağı gibi olduğunuzdan daha kilolu görüneceksiniz. Eğer illa bir desen kullanmak istiyorsanız ufak desenler yerine daha iri desenler veya geometrik minimal desenleri tercih edebilirsiniz. Tek renk kıyafet kullanımı desenlere dikkat çekmediğinden dolayı göbek çevrenizdeki fazlalıkları da gizlemiş olacak. Eğer göbek çevrenizdeki fazlalıkları ekstra olarak gizlemek istiyorsanız kendi bedeninizden 1 beden büyük üstler tercih edebilirsiniz. Bu tarz üstler üzerinize tam anlamıyla yapışmadığı için göbek çevrenizdeki fazlalıkları da belli etmeyecektir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta toparlayıcı ürünler kullanmak. Kan akışınızı engelleyecek ölçüde toparlayıcı korseler kullanarak göbek çevrenizdeki fazlalıkları bir nebze olsun geri plana atabilirsiniz. Özellikle günümüzde bel çevresi, göbek ve karın çevresini sıkılaştıran, toparlayan özel pantolonlar bulunuyor. Bu tarz pantolonların yüksek belli olmasına dikkat edin. Yüksek belli kot pantolonlar göbek çevrenizdeki fazlalıkları toparlayarak ön plana çıkmasını engelleyecektir.

Göbek çevresindeki fazlalıkları gizlemeye çalışırken özellikle kruvaze detaylı kombinlerden faydalanabilirsiniz. Göğüs çevrenizi çepeçevre saran ve göğsün altından hafifçe bollaşan kruvaze kombinler göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizlenecektir.

Özelliklerin robadan, yani göğüsün alt noktasından itibaren bollaşan elbiselerde proporsiyonunuzu güzel gösterecektir. Göbeğinize yapışmayan, göbek çevrenizdeki fazlalıkları belli etmeyen elbiseler sizi olduğunuzdan daha zayıf ve zarif gösterecektir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ceket kullanımı. Eğer günlük hayatınızda, iş yerinde çalışıyorsanız ve daha şık kombinler için ceket kullanmak durumunda kalıyorsanız mutlaka desensiz, tekdüze minimal ceketleri tercih etmelisiniz. Ayrıca tekdüze minimal ceketlerin yanı sıra, ceketler biraz daha oversize yani büyük beden olmalı. Üzerinize yapışmayan ceketler karın bölgenizdeki fazlalıkları belli etmeyeceği gibi proporsiyonunuzu daha düzgün gösterir ve sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Kaban tercihlerinde oversize, dizlere kadar uzanan büyük kabanlar kurtarıcınız olabilir..

Özellikle kabanınızı çıkarmayacağız günlerde monokrom yani tek renk giyinerek kombinizi rahatlıkla yapabilir, üzerinize giyeceğiniz kabanın renkli olmasına dikkat ederek çok daha tarz ve şık görünebilirsiniz. İşte göbek çevrenizdeki fazlalıkları gizlemek bu kadar kolay. Sizde kombinlerinizde göbek çevrenize yapışmayan, özellikle bol ve oversize ürünleri tercih ederek çok daha kolay bir şekilde proporsiyonunuzu düzgün gösterebilir, fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. Unutmayın onemli olan şey bedeninizi tanımak ve mümkün olabildiğince desensiz kıyafetler kullanarak minimal giyinmeye önem vermek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here