Gözlerinizi Ön plana Çıkartmak İçin Uygulayabileceğiniz Makyaj Teknikleri

0
133

Gözlerinizi Ön plana Çıkartmak İçin Uygulayabileceğiniz Makyaj Teknikleri

Makyaj yaparken kimi zaman dudaklarımızı daha ön plana çıkartmak, kimi zaman yüz hatlarımızı daha ön plana çıkartmak, kimi zaman ise sadece gözlerimizi daha etkileyici göstermek ve daha fazla ön plana çıkartmak isteriz. Bu makyaj adımlarında uyulması gereken en önemli kurallardan biridir. Çünkü yüzümüzde birbirinden farklı noktaları aynı anda öne çıkartmak istediğimizde oldukça sıradan ve oldukça karmaşık bir görüntü yaratırız. Eğer siz de makyajlarınız da gözlerinizi daha ön plana çıkartmak, dudak makyajınızı ve ten makyajınızı biraz daha geri plana atmak istiyorsanız bu tekniklerden faydalanabilirsiniz, keyifli okumalar..

Göz makyajınızı daha ön plana çıkarmak istiyorsanız işe ilk olarak ten makyajınızı biraz daha sade tutarak başlayın;

Yoğun kapatıcı fondötenlerdense BB krem, renkli nemlendirici veya color correcting yani renk düzenleyici görevi gören CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Hafif bir şekilde teninizdeki kusurları kapattıktan sonra sıra geldi göz makyajına. Göz makyajına başlamadan evvel mükemmel bir göz makyajını uygulamak adına göz bazı yaratmalısınız. Göz bazınız yok ise kapatıcıdan faydalanabilirsiniz. Önemli olan göz kapaklarınızın üzerindeki damarlarlı görünümden kurtulmanız. Böylece renkler kendini daha fazla belli edecek ve daha fazla kalıcı olacaktır.

Göz makyajına başlarken gözünüzün katlanma kısmına ten renginiz den 3-4 ton koyu kahve tonlarını uygulayarak başlayın. Bu gözlerinize adeta bir kontür etkisi yaratacak ve göz çukurunuzu daha da ortaya çıkartacak özel bir teknik. Göz pınarlarınıza ve göz kapağınız boyunca hafif ışıltılı sedefli renkler uygulamak ise göz kapaklarınızı daha geniş ve daha çekici gösterecektir.

Eyeliner uygulamasında mükemmel bir uygulama yapmak istiyorsanız bir banttan faydalanabilirsiniz.  Bantı gözlerinizin dış kısımlarına ideal şekilde yapıştırdıktan sonra eyelinerinizi uygulayıp bantı çıkartın. Kalan kalıntıları ise bir kulak çöpünün ucuna hafif bir makyaj temizleme solüsyonu dökerek temizleyin. Eyeliner uygulamasından sonra kirpiklerinizi mutlaka kıvırarak yoğun bir şekilde maskara uygulayın. Eğer göz makyajınızı biraz daha arttırmak istiyorsanız o halde gözünüzün alt kısmına da makyaj yapmalısınız. Gözün alt kısmına dilerseniz farklı bir etki yaratmak adına sedefli, renkli bir göz kalemi uygulayabilirsiniz. Bu hangi göz rengine sahip olursanız olun gözlerinizi daha da ön plana çıkartacaktır. Sedefli, yeşil, mavi veya bronz tonlarını gözlerinizin alt kısmına uyguladıktan sonra fırça ile iyice dağıtın. Gözlerinizin alt kısmında bulunan kirpiklerde maskara uygulamayı ihmal etmeyin.

Sıra geldi göz makyajınızı daha da ön plana çıkartacak adıma. Gözlerinizin iç kısmına sıradan siyah bir göz kalemi uygulamaktansa neon renklere sahip veya sadece krem rengi, bej tonlarına sahip önemli olan parlaklığı bulunan bir kalem uygulamak. Bu kalemi uyguladıktan sonra gözleriniz daha parlak açık ve göz renginiz daha canlı görünecektir. Göz makyajınızın ön planda kalmasını sağlamak adına dudak makyajınızda daha nötr ve nude tonlara yakın tonlar kullanmanızı öneriyoruz.

Dudak renginizin 1-2 ton koyusu veya sadece sedefli bir ruj uygulayabilirsiniz. Parlatıcı uygulamakta parlak göz makyajınızın tamamlayıcısı olarak ideal olacaktır. Yüzünüzü boyutlandırmak adına yoğun kontör uygulamaları yapmaktansa yüzünüzün üst kısımlarına yani elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir allık ve aydınlatıcı uygulamak yeterli olacaktır. Böylece göz makyajınız daha ön planda kalacak ve gözlerinizle büyülemiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here