Güneş Gözlüğünde “Küçük” Modası

0
275

90’lı yılların modası olan küçük ve ikonik güneş gözlükleri bu yıl ilkbahar, yaz sezonunun trendleri arasında. Birçok ünlü ismin favori aksesuarı haline gelen gözlükler, güneş gözlüğünde “küçük” modası yeniden canlandı. Bu gözlüklerin yeniden moda olmasının ardında yatan hikaye de oldukça ilginç. Kim Kardashian’ın büyük çerçeveli gözlükler yerine küçük güneş gözlükleri takmasını söyleyen Kanye West’in ısrarcı tutumu bu akımı yeniden başlattı.

Özellikle 90’lı yılların yabancı ünlü isimleri güneş gözlüğünde “küçük” modası akımını takip ederek daha bilinen bir hal almasını sağladı ve böylece moda sokağa yansıdı. Moda dünyasında çoğu kez yeni bir şey üretilmediğinde geçmişe dönülmektedir. 2018 yılında saç renkleri, ayakkabı, çanta ve aksesuarlarda oldukça fazla nostalji yaşadık. Oldukça fazla moda tekrarı yaşandı ve moda da yeni bir şey üretilme olanağı neredeyse sıfıra düştü. Doğal olarak bu da eskiyi tekrar dirilme olanağı sağladı.

Sanıyoruz güneş gözlüğünde “küçük” modası başlamasının sebebi de yine bu etkenlerden biri. Yalnıza Kanye West’in ısrarcılığı ile gündeme gelecek bir akım olmadığını düşüyoruz. Kanye West çoğu kez modanın en büyük destekçisi olsa dahi, üretkenlik açısından çok iyi olduğu söylenemez. Çoğu kişi küçük güneş gözlüklerini kullanmaya başladı fakat bu güneş gözlükleri gözlerini zararlı güneş ışınların pek koruyamaz. Güneş gözlüklerinin kullanım amacını tamamen ortadan kaldıran bir moda akımı olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here