Güneş Koruyucu Tercih Ederken Hangi Püf Noktalara Dikkat Edilmeli?

0
190

Güneş Koruyucu Tercih Ederken Hangi Püf Noktalara Dikkat Edilmeli?

 

Güneş koruyucu seçmek çoğu zaman bir işkenceye dönüşüyor. Çünkü çoğu kadının en çok çekindiği konu güneş koruyucu ürünlerin cildinde kalın bir tabaka halinde kalması, cildinde aktif sivilceye neden olması veya makyajın altına kullanıldığında makyajı kusturması, cildi yağlandırması, bembeyaz bir tortu bırakması olarak sıralanabilir. Tüm bu olumsuz özellikler bir araya geldiğinde güneş kremi seçmek daha da önemli hale geliyor. Mükemmel güneş kremi nasıl bulunur? Hangi içeriklere dikkat edilmeli? Hangi cilt tipleri nasıl güneş koruyucu ürünler kullanmalı? Güneş koruyucu ürünler kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları neler? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz, keyifli okumalar.

Güneş kremi seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Güneş kremi tercih ederken cilt tipinizi bilmeniz çok önemlidir. Ekstra yağlı, karma veya gün içerisinde terleme sorununa bağlı olarak makyajı kusma yapan ciltler mutlaka pudra bitişli güneş koruyucu ürünleri kullanmalı. Bu tarz güneş koruyucu ürünler cildi yağlandırmaz aksine pudralaşarak gün içerisindeki sebumu dengeler ve terlemeyi yağlanmayı kontrol altına alır. Kuru ciltlerin ise en büyük problemi olan egzamatik problemler kaşıntı ve pul pul dökülme problemleri ise güneş kremleri ile önlenebilir. Losyon kıvamında biraz daha yağlı bir yapıya sahip güneş kremleri kuru ciltler tarafından tamamen emilir. Ortaya daha pürüzsüz bir sonuç çıkar. Karma ciltler için ise biraz daha losyon kıvamında pudralaşmayan fakat yine de ince formüllü güneş kremleri ideal olacaktır.

Güneş kremleri kaç saatte bir sürülmeli?

Güneş kremini sabah evden çıkarken uyguladığınızda bütün gün cildinizi koruyacağını düşünmeniz büyük haksızlık. Çünkü yarım saatte bir tekrarlanmayan yenilenmeyen güneş kremleri maalesef cildinizi koruyamıyor. Bunun için sprey formdaki güneş kremlerini çantanıza atarak gün içerisinde makyajınızın üzerinden dahi tazeleyebilirsiniz. Her yarım saatte bir tazelenen güneş koruyucu kremler özellikle öğle saatlerinde güneşin dik geldiği açılarda dahi cildinizi koruyacaktır.

 

Anne adayları hamileler nasıl güneş kremleri tercih etmeli?

Güneş kremi tercih ederken nasıl ki cilt bakım ürünlerinde dikkat ettiğimiz içeriklere ekstra özen gösteriyorsak parfümlü, silikonlu veya sls türevlerinin bulunduğu içeriklerden uzak durmak akıllıca olacaktır. Siz de bu ayrıntılara dikkat ederek ideal güneş kremini satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here