Hangi Giyim Tarzına Sahipsin?

0
217

Hangi Giyim Tarzına Sahipsin?

Hangi giyim tarzına sahipsiniz gelin birlikte keşfedelim. Günümüzde birbirinden farklı giyim tarzları bulunuyor. Öyle ki bir mağazaya girdiğinizde herkesin elini attığında beğenebileceği bir parçaya rastlıyoruz. Peki ama sizin tarzınız hangisi? Eğer tarzınızın henüz oluşmadığını veya oturmadığını düşünüyorsanız belki de bu yazı size yardımcı olacak. Belki bildiğiniz hoşlandığınız bir tarzın adını koyamıyor veya hangi tarza hitap ettiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazı hem birçok tarzı bir arada bulmanıza yardımcı olacak hem de kendi tarzınızı keşfetmenizi sağlayacak, keyifli okumalar.

Retro Giyim Tarzı

Geçmişten günümüze moda olan parçaları uyarlamaktan yana olan retro giyim tarzının temel özelliği sofistike bir görünüme sahip olmasıdır. Retro giyim tarzı geçmişten günümüze parçaları bir arada kombinleyerek ortaya farklı kombinler çıkarmaktır. Anneannelerinizin döneminden kalan bir çantayı çok modern bulduğunuz bir kot pantolon ile birleştirmek veya annenizden kalan retro bir küpeyi tamamen orijinal olan üzerinde yazıları bulunan rengarenk yeni aldığınız bir tişört ile kombinlemek retro giyim tarzına dahil olabilir. Veya baştan aşağı sadece eski dönem kadınlarının giydiği gibi giyinmeyi seviyor olabilirsiniz. Eğer siz de geçmişe özlem duyuyorsanız o halde tarzınız retro giyim tarzı olabilir.

Kovboy Giyim Tarzı

Kovboy giyim tarzı aslında kovboy çizmelerinin günümüze entegre edilmesi ile çok daha popüler hale gelmiştir. Kovboy giyim tarzında skinny jean yani dar paça kotlar, eskitilmiş kotlar, yırtık kotlar sık sık görülür. Bu giyim tarzında kotların tamamlayıcısı olarak mutlaka kovboy çizmeleri eşlik eder. Kotlarınızın ve kovboy çizmelerinizin üzerine giyeceğiniz salaş püsküllü ve birkaç beden büyük deri ceketler ile birlikte kot ceketler kovboy giyim tarzının olmazsa olmazlarından. Elbette aksesuarlar ve şapkaları unutmuyoruz. Şapka tercihlerinde biraz daha bohem bir dokunuş olarak fötr şapkaları veya orijinal olarak kovboy şapkalarını tercih edebilirsiniz. Tercih size kalmış. Kovboy giyim tarzında saçlar biraz daha salaş bırakılıyor ve mümkün olduğunca doğal bir dalga veriliyor.

Bohem Giyim Tarzı

Çiçek çocukların 60’lı ve 70’li yıllarındaki dönemlerini yansıtan bohem giyim tarzının en önemli özelliği bol bol çiçek kumaşına rastlamamız. Çiçek kumaşı sevenlerdenseniz veya desenleri bir arada kullanmayı sevenlerdenseniz mutlaka Bohem giyim tarzına sahipsiniz demektir. Bohem giyim tarzı özellikle uzun elbiseler, kovboy çizmeleri, örgü saçlar ve daha birçok farklı parçayı bir arada kullanmaktan geçiyor. Büyük çantalar, salaş kombinler, bol paça pantolonlar, bohem giyim tarzına sahip kişilerin sık sık tercih ettiği parçalardandır. Ayrıca bohem giyim tarzında çok sık aksesuar kullanımına da rastlayabilirsiniz. Uzun sallantılı küpeler, inci küpeler, deri bileklikler bunlardan sadece bazıları. Eğer siz de sık sık dövme yaptırmayı düşünüyor tekli kumaşlardan hoşlanıyor farklı parçaları bir araya getirdiğinizde mutlu oluyor ve en önemlisi içinde kendinizi rahat hissettiğiniz kombinler ile sık sık kendinize dışarıda buluyorsanız o halde bohem giyim tarzına sahipsiniz diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here