Hangi Pantolon Modeline Nasıl Ayakkabılar Tercih Edilmelidir?

0
97

Hangi Pantolon Modeline Nasıl Ayakkabılar Tercih Edilmelidir?

 

Pantolonların altına giyeceğiniz ayakkabılar stilinizin en önemli tamamlayıcılarından biridir. Bu tarz tercihler hem stilinizi ön plana çıkartır, hem proporsiyonunuzu düzgün gösterir, hem de pantolon modelinin ekstra ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sizde dolabınızda üst grubu pantolon tercihinizi ve hatta aksesuarlarınızı seçtikten sonra hangi ayakkabıyı seçeceğinize karar veremeyenlerdenseniz o halde bu yazı çok faydalı olacak. Yazımızda birbirinden farklı pantolon çeşitlerinin altına tercih edebileceğiniz ayakkabı trendlerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Havuç paça pantolonların altına nasıl ayakkabılar tercih edilmelidir?

Havuç paça pantolonların altına eğer şık bir yere gideceksiniz stiletto tarzı ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu tarz ayakkabılar bileğinizin zerafetine vurguda bulunacak aynı zamanda bacak boyunuzu uzatacaktır. Havuç paça pantolonların altına günlük olarak tercih edebileceğiniz bir diğer ayakkabı ise superga tarzı denilen veya beyaz spor ayakkabılar olabilir. Beyaz spor ayakkabılar skinny jeanslerle havuç paça kotlarla harika şekilde uyum sağlar. Üzerinize giyeceğiniz sweatshirt ile spor şık bir kombin elde etmenize yardımcı olur.

Boru paça pantolonlar ile nasıl ayakkabılar tercih edilir?

Boru paça pantolonlar çoğu zaman hem kumaş pantolonlar da hem de kot pantolonlarda en sık tercih edilen pantolon modellerinden biridir. Boru paça pantolonların altına oxford ayakkabı denilen düz tabanlı ayakkabılar tercih edildiğinde ortaya maskülen ve şık bir sonuç çıkar. Günlük hayatta düz taban ayakkabı giymek istiyorsanız oxford ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kumaş pantolonun altına giyilen siyah rugan oxford ayakkabılar ile işe dahi gidebilirsiniz. Peki şık bir yere gidecekseniz nasıl ayakkabılar tercih etmelisiniz? Eğer kış mevsimindeyseniz boru paça pantolonların altına bileğinizi hafif bir şekilde açıkta bırakacak veya tam bileğinizde biten botları tercih edebilirsiniz. Eğer şık bir düğün davetine katılacaksanız ve boru paça pantolonunuz ile şıklığınızı tamamlayacak bir ayakkabı arayışındaysanız yine stiletto tarzı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca önden bantlı ve ayağınızı hafifçe saran ayak parmak uçlarınızı ve bileğinizi açıkta bırakan dekolteli ayakkabı modellerinide tercih edebilirsiniz.

 

Kumaş pantolonların altına nasıl ayakkabılar tercih edilmelidir?

Kumaş pantolonların altına özellikle rugan ayakkabılar harika şekilde uyum sağlıyor. Fakat günümüzde kumaş pantolonları günlük hayata uyarlarken oxford veya sneaker tarzı ayakkabılardan da faydalanılabiliyor. Görünümünüzü tamamlamak için kumaş pantolonun üzerine giyeceğiniz düz beyaz basic bir tişörtün üzerine deri ceket, altına da beyaz spor ayakkabı tercih ederek stilinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bilekten bağlamalı ayakkabılar ile nasıl pantolonlar tercih edilmeli?

Bilekten bağlamalı ayakkabıları kullanmak için en ideal pantolon modelleri kapri tarzı pantolonlardır. Yani bileğinizin biraz daha üstünde biten ve bileklerinizi açıkta bırakan bu pantolonlar ile bantlı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri ayak bileklerinizin kalın olmamasıdır. Aksi halde bu iki model bir araya geldiğinde sizi çok daha kilolu, ayak bileklerinizi çok daha kalın gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here