Hatalı Makyaj Uygulamalarını Düzeltmek Çok Kolay!

0
172

Hatalı Makyaj Uygulamalarını Düzeltmek Çok Kolay!

İster günlük makyajınızı yapıyor olun isterseniz şık ve ağır gece makyajınızı.. Makyaj sırasında yaptığınız ufak hatalar tüm makyajınızı silmenize neden olmasın! Yazımızda hatalı makyaj uygulamalarını düzeltmenize yardımcı olacak ipuçlarını paylaştık, keyifli okumalar..

Dudak Çerçevesini Taşırarak Ruj Uyguladıysanız

Özellikle koyu renkli rujları, mat rujları silmek tüm makyajınızı mahvedebilir.. Böyle durumlarda tüm dudağınızdaki ruju silmek, dudağınızı yıpratmak ve özellikle koyu renkli rujların renginin dudak çevresine yayılmasını engellemek için ‘kapatıcı’ kullanmalısınız.. Elinizin üzerine bir miktar yüksek örtücülüğe sahip kapatıcı alın. Dudak çevrenize uygun olması için ince, açılı bir fırçaya kapatıcıyı emdirin ve dudak çevrenizi temizleyin.. Bu hem dudak makyajınızın daha temiz görünmesine yardımcı olacak, hem dudak çizginizi daha muntazam gösterecek hem de rujunuzu silmeden daha pratik bir şekilde makyajınızı toparlayabileceksiniz.

Göz Altına Dökülen Far Nasıl Temizlenir?

Toz farlar ile iş yapıyorsanız veya dumanlı bir göz makyajı yapacaksanız ihtiyaç duyacağınız ilk şey gözaltı süpürme fırçası olmalıdır. Üstüne herhangi bir pudra veya kozmetik malzemesi almaksızın gözaltı süpürme fırçası kurtarıcınız olacaktır. Özellikle koyu göz makyajları yapacaksanız ten makyajınızı en son yapmanızı öneriyoruz. Bu şekilde gözaltınızı sürdükten sonra pürüzsüz bir ten makyaj yapabilirsiniz. Fakat bir hata yaptıysanız, pürüzsüz bir ten makyajı yaptıysanız ve üzerine toz farlar döküldüyse toz farların koyu görüntüsü göz altınızı boyayabilir..

Koyu Göz Makyajınızı Uygularken;

Bunun önüne geçmek için üzerine pudra aldığınız bir fırça yardımı ile bastırmadan göz altlarınızı süpürmeyi deneyin. Yine de hafif de olsa renk verecektir. Bunun için göz altı kapatıcınızı tazelemenizi öneriyoruz. Göz altı kapatıcısını tazeledikten sonra süpürme işlemleri ile değil tampon hareketler ile göz altı kapatıcısını uygun yere oturtturun. Üzerine hemen pudra uygulayarak sabitlenmesini sağlayın. Böylece yüksek kapatıcılık elde etmiş ve göz altına dökülen farları temizlemiş olacaksınız.

İşte bu yöntemler ile göz makyajınızı bozmadan birkaç adımda göz makyajınızı kurtarabilir ve daha keyifli bir güne merhaba diyebilirsiniz. Likit mat rujunuzu silmeden dudak çerçevenizi de daha muntazam gösterebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here