Hayatı Renklendiren Bandana Bağlama Şekilleri!

0
393

Bandanalar 90’lı yıllarda oldukça popüler olan parçalardan biriydi. Son zamanlarda da ön plana çıkmaya başladı. Bandana bağlama şekilleri son zamanlarda çok dikkat çeken ve önemli olan konulardan biri oldu. Bu yazımızda da birbirinden farklı bandana bağlama yöntemi öğrenebilirsiniz.

İlkbahar-yaz aylarında çok kullanılan bandanalar aslında uzun zamandan beri hayatımızda. Şal ve eşarpların hayatımıza girmesiyle beraber bohem tarzı etkisini göstermişti 70’lere yeniden dönmüştük. Şu anda da bandanalarla beraber 90’lara geri döndük. Bu sene bandanaların en popüler olacağı sene diyebiliriz.

Bandanalara daha çok saçlarda karşılaşıyoruz fakat aslında bandanaların birçok kullanım alanı var. Bu konuda bu yazımız sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı kadınlar bandanayı güneş ışınları saçına zarar vermesin diye kullanırken bazıları da kıyafetlerine ve tarzlarına uyum sağladığı için kullanmaktadır. Birden farklı şekillerde bandananızı bağlayabilirsiniz. Bandanayı başınızın etrafında sarıp başınızın arkasından bir düğüm attığınızda korsan tarzı oluşturabilirsiniz. Çeşitli şekillerde bandananızı bağlayabilirsiniz.

Bandananızı bileğinize sararak bileklik haline getirebilirsiniz. Bandananın bu şekilde kullanılması da çok eskilerden beri gelmektedir. Bilekle ve başla beraber aynı zamanda çantanıza da bağlayabilirsiniz. Bu şekilde çantanız hareketlilik kazanacaktır. Bu şekilde kombinlerinizde değişik görüntüler oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Bandananın en popüler hali ince bir şekilde boyuna bağlanmasıdır. Çok karmaşık bir görüntü oluşmadığı sürece boynunuzda bandananızın yanına çeşitli kolyeler takabilirsiniz. Bu görüntüyü düz kıyafetlerinizin üzerinde yapmalısınız bu sayede farklı ve güzel kombinler oluşacaktır. Tercih ettiğiniz kıyafetler kesinlikle düz olmalıdır. Aksi takdirde kolye, bandana ve desenli bir kıyafet karmaşık bir görüntü oluşmasına neden olacaktır.

Aksesuarlarınızın arasında hala bir bandana yoksa kendinizi bu modaya ayak uydurmak adına geç kalmış hissetmeyin. Kendi ten renginize ve en sık tercih ettiğiniz kıyafetlere uygun olan bir renkte bandana satın alarak bu trende uyum sağlamaya yavaş yavaş başlayabilirsiniz.

Bandananızı çok farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Hayal gücünüz ne kadar genişse o kadar farklı şekiller meydana çıkarabilirsiniz. Bandana satın alırken kumaşına çok dikkat bazı kumaşlardaki bandanalar sizi rahatsız edebilir. Bu konuda dikkat etmeye çalışmanız sizin iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here