Hayatı Sevmek Kendinizi Sevmekten Geçiyor

0
185

Hayatı Sevmek Kendinizi Sevmekten Geçiyor

Daima kendinizi yeriyorsanız, daima başarısızlıklarınız aklınıza geliyorsa hayatınız kendinizi sorgulamakla geçiyorsa kendinizi asla ödüllendirmiyorsanız huzurlu, mutlu bir hayat beklemek oldukça saçma olacakır.. Hayatınızı daha yaşanabilir, daha umutlu ve mutlu geçirmek istiyorsanız o halde neden başarılarınıza odaklanmıyorsunuz? Hayatı sevmek kendinizi sevmekten geçiyor, belki de anlam veremediğiniz mutsuzluklarınızın en teme nedeni kendinizi sevmiyor, hatta kendinizi tanımıyor oluşunuzdandır..

Hayatınız boyunca hiç mi bir şey başaramadınız? Yani siz hiç mi kendinizi ödüllendirmediniz? Mutlaka sizin de becerilerinizin olduğu bir iş, iyi yaptığınız bir iş vardır. Peki bunun için kendinizi ödüllendirdiniz mi? Yapamadığınız şeyler için kendinizi cezalandırıyor adeta kendinizi yiyorsunuz. Peki yapabildiğiniz şeyler için kendinizi ödüllendirmeyi hiç denediniz mi? Kendinizi kutlayıp ödüllendirdiğinizde çok daha değerli bir insan olduğunuzu kendinize kanıtlamış olacaksınız. Motive olmak için kendinize güvenin ve her ne yapmış olursanız olun eğer iyi bir şey yaptığınız da kendinize ödüllendirmeyi unutmayın. Böylece tatmin olarak daha değerli bir insan haline dönüşecek ve en önemlisi değerli bir insan olduğunuzu kendinize anlatmış olacaksınız.

Aynaya bakıp gülümsemek bazen çok zor olabiliyor. Çünkü günlük hayatın getirileri, yaşadığımız sorunlar bunu bazen engelleyebiliyor. Fakat gülmek kanserin bile ilacı. Hal böyle olunca gülmenin daha pozitif şeyleri getireceğini, çevremizdeki daha iyi şeyleri toplayacağına inanmak zorundayız. Eğer kahkaha atabiliyorsanız bol bol kahkaha atın. İşin eğlencesine bakın.  Hayatın çok daha çekilebilir olduğunu ve çok daha pozitif baktığınızı fark edeceksiniz. Önemli olan bir adım atmak. Siz de böyle basit birkaç minik mutluluk ile hayatınızı pozitife çevirebilir ve hayattan alacağınız zevki ikiye katlayabilirsiniz.

Arkadaş Çevreniz Yaşam Tarzınızı Belirler

Çevrenize olabildiğince pozitif bakan, sizinle vakit geçirmekten hoşlanan, ortak şeyler yapabildiğiniz arkadaşlar ekleyin. Pozitif arkadaşlar birbirinize karşı dürüst olmamanız gereken veya birbirinize karşı pasif olmanız gereken arkadaşlar değildir. Elbette bir arkadaş diğerini yanlış bir olay sonrası yanlış yaptığını söyleyebilmeli. Fakat daima sizi geriye çeken, daima her şeyin kötü olacağına inandıran arkadaşlar sizi daha fazla demoralize edecektir. Bunun için çevrenizde pozitif arkadaşlar bulundurmanızda fayda var. Pozitif kişilerle birlikte olduğunuz da sizde daha iyimser ve hayata pozitif bakmaya başlayacaksınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here