Her Kadının Bilmesi Gereken En Pratik Makyaj Uygulama Yöntemi

0
223

Her Kadının Bilmesi Gereken En Pratik Makyaj Uygulama Yöntemi

Tek bir sünger ile neler yapabilirsiniz? Son dönemlerin en popüler makyaj uygulama aplikatöründen yola çıktık ve sizin için detaylı bir yazı hazırladık!

Çok Yönlü Kullanılan Makyaj Aplikatörü

Likit formda ki kozmetik ürünlerini uygularken kullanılan en sık yöntem  beautyblender dediğimiz makyaj süngerleri. Makyaj süngerlerini ıslattığınız da çok daha homojen, çok daha doğal bir bitişi elde ediyoruz. Makyaj süngerini ıslatıp fazla suyunu süzdüğünüzde tüm ten makyajı ürünlerinizi incelterek doğal bir şekilde uygulayabilirsiniz. Eğer yapısını kalın bulduğunuz hoşunuza gitmeyen fazla örtücü bulduğunuz bir fondöteniniz var ise bu likit formdaki fondöteni bir de ıslatıp suyunu sıktığınız makyaj süngeri ile uygulamayı deneyin. Makyaj süngeri ürünün fazlasını emeceğinden dolayı cilt yüzeyinde fazla ürün kalmayacaktır. Bu da cilt tabakasında katman katman durmayan bir ten görünümü yaratacaktır.

Makyaj süngeri yardımı ile aynı zamanda likit allıklarınızı ve aydınlatıcınızı da uygulayabilirsiniz. Özellikleri likit allık uygularken makyaj süngeri kullanımı çok yaygındır.

Makyaj süngeri ile likit allığı uyguladığınızda yanaklarınızın homojen bir şekilde doğal pembeliğe ulaştığını fark edeceksiniz. Makyaj süngerinin sivri ucu yardımıyla elmacık kemiklerinizin üstüne, şakaklarınıza, kaş altlarınıza, çene bölgenize ve burun kemiğine rahatlıkla likit aydınlatıcıları uygulayabilirsiniz. Bu aydınlatıcının cildinize tamamen işlemesine yardımcı olurken, fazla aydınlatıcıyı sünger tarafından emerek çok daha doğal bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Sizde likit kozmetik ürünlerini makyaj rutininiz de dahil ederek çok daha doğal, çok daha fresh bir görünüme sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here