Her Kadının Sahip Olması Gereken Makyaj Ürünleri

0
242

Her Kadının Sahip Olması Gereken Makyaj Ürünleri

Makyaj birçok kadının ilgisini çeken ve birçok kadını cezbeden bir sektör. Kozmetik sektöründe birbirinden farklı, birbirinden işlevsel renkli kozmetik ürünleri bulunuyor. Peki ama bu ürünlerin hangilerini satın almalıyız, olmazsa olmazlar neler, minimal bir makyaj çantası oluşturmanın kuralları neler? Gelin birlikte keşfedelim. Yazımızda her kadında bulunması gereken temel renkli kozmetik ürünlerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Her kadının çantasında mutlaka cildine uyumlu tonlarda bir ten ürünü bulunmalı. Dilerseniz bu ten ürünü kapatıcı özelliğe sahip bir fondöten, dilerseniz günlük kullanıma uygun olan bir BB veya CC krem olabilir. Önemli olan cilt tipinizi belirlediğinizde ten renginizle birebir örtüşen ve sizin makyaj tercihlerinize uyum sağlayan bir ten ürünü elde etmeniz. Ten ürünü seçiminde cilt alt tonunuza dikkat etmelisiniz. Örneğin cilt alt tonununuz sıcak alt tonluysa pembe tonlu BB, CC veya fondötenler, eğer cilt alt tonunuz soğuk alt tonlu ise daha sarı tonlarda ten ürünleri tercih etmeniz gerekiyor.

Ten ürünü demişken pudra da mutlaka her kadının çantasında olması gereken en işlevsel ürünlerden. Pudra ile tüm makyajınızı sabitleyebilir, T bölgemizin gün içerisinde yağlanmasını kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca pudra tem makyajın kalıcılığını artırarak tem makyajını sabitler. Gül kurusu tonlarında hemen hemen her makyajla uyum sağlayacak bir allık da olmazsa olmazlarından.

Ayrıca bu allığı göz kapaklarınızda far gibi de uygulayabilirsiniz. Sıra geldi aydınlatıcıya. Eğer aydınlık makyajlardan hoşlanıyorsanız çantanızda şampanya tonlarında bir aydınlatıcı mutlaka bulunmalı. Bu aydınlatıcıyı da tıpkı allık da olduğu gibi göz farı gibi kullanabilirsiniz. Bir adet kırmızı tonlarda bir ruj bir adet gül kurusu veya nude tonlarda daha doğal günlük olarak kullanabileceğiniz bir ruj mutlaka makyaj koleksiyonunuzda yer almalı. Bu tonlara uyumlu bir dudak kalemi de edinebilirsiniz dilerseniz.

İşte her kadının makyaj dolabında olması gereken temel ürünler bunlar. Elbette ekstra ihtiyaçlar doğabilir. Örneğin makyajınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız makyaj sabitleme spreyi de satın alabilirsiniz. Fakat genel anlamda tüm bu makyaj malzemeleri ile ortaya harika makyajlar çıkartabilirsiniz.

Daha işlevsel bir makyaj için far paleti seçenekleri de bulunuyor. Dilerseniz gül kurusu tonlarında veya toprak tonlarında bir far paleti edinebilir ortaya çok daha farklı makyajlar çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here