Her Ortama Uyum Sağlayacak Joker Makyaj Önerisi

0
181

Her Ortama Uyum Sağlayacak Joker Makyaj Önerisi

Eğer makyajla arası olmayan biriyseniz veya hangi ortama nasıl makyaj yapacağınızı kestiremiyorsanız eminiz bu yazı çok işinize yarayacak. Yazımızda düğünden, gece makyajına, özel davetlerden, toplantıya, iş makyajından günlük makyaja kadar birbirinden farklı yerlerde kullanabileceğiniz pratik makyaj önerilerinden bahsettik, bu joker makyaj ile her ortama uyum sağlayabilir, her ortamda kendinizi harika hissedebilirsiniz, keyifli okumalar..

Günlük Makyaj İçin Öneriler

İşe günlük makyaj ile başlayalım. Çünkü günlük yapacağımız makyajı gece makyajına, özel gün makyajına çevirmeniz çok kolay olacaktır. Günlük olarak cildinizdeki kusurları kapatmak ve taze bir görünüm yaratmak için ince yapılı bir fondötenden veya BB, CC kremden faydalanabilirsiniz. Makyajınıza başlamadan önce cildinizi neme doyurmanız, nemlendiricinizi masaj yaparak uygulamanız makyajınızın tüm gün kalıcı olmasını sağlarken gün içerisinde makyajınızın kusmasını, pudralaşmasını ve çatlamasını engelleyecektir. İyice nemlendirdiğiniz cildinize parmaklarınız veya makyaj süngeriniz yardımı ile ten ürününü uygulayın. Sıra geldi göz altı kapatıcısına..

Kusursuz Bir Göz Çevresi İçin Uygulamanız Gereken Adımlar

Ten renginizden bir ton açık göz çevresi kapatıcısı göz çevrenizi çok daha aydınlık gösterecektir. Bunun için göz çevrenize ten renginizden bir kaç ton daha açık bir kapatıcı geçebilirken, lekeleriniz için ise 1 ton koyu kapatıcı geçmenizi öneriyoruz. Leke görünümünü, akne izlerini kapatacak kapatıcının koyu tonda olması ekstra olarak lekelerin ve kusurların ön plana çıkmasını engelleyecektir.

Makyajı Sabitlemek ve Daha Kusursuz Göstermek İçin Pudralama Adımını Es Geçmeyin

Sıra geldi pudralama işlemine. Makyajınızın gün sonuna kadar dayanmasını istiyorsanız mutlaka transparan pudra yardımıyla ten makyajınızı sabitlemeyi unutmayın. Günlük olarak işe gideceksiniz ten makyajınız bunun için yeterli. Akşam makyajına çevirmek için detaylar yazının sonunda olacak. Günlük olarak yaptığınız makyajda sıradan bir incecik eyeliner, bolca maskara ve aydınlatıcı, allık üçlüsü size yeterli olacaktır. Dudaklarınızda ise parlatıcı veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz.

Peki bu günlük makyajı toplantı makyajına nasıl çevirebilirsiniz?

Gün ortasında bir toplantıya katılacaksınız ve daha özenilmiş görünmek istiyorsanız o halde makyajınızı tazeleyebilirsiniz. Göz içinize çekeceğiniz siyah bir kalem ve tazelenmiş, hafif renk verilmiş yanaklar ile gün sonunda bile harika gözükeceksiniz!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here