Her Yüz Şekline Uygun Kontürleme Teknikleri

0
224

Her Yüz Şekline Uygun Kontürleme Teknikleri

İster tombul yanaklara sahip olun, isterseniz yuvarlak bir yüze. Yüzünüzü daha belirgin, elmacık kemiklerinizi daha çıkık ve daha seksi hatlara kavuşmuş şekilde göstermeniz mümkündür. Bunun için makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz. En çok beğenilen ünlülerin başında Angelina Jolie geliyor. Angelina Jolie’nin beğenilmesinin ilk nedeni şüphesiz kemikli yüz hatları ve çıkık elmacık kemikleri. Peki ama Angelina Jolie kontür işlemini nasıl yapıyor? Daha kemikli, daha oval bir yüze nasıl sahip olabilirsiniz. İşte her yüz şekline uygun kontürleme teknikleri, keyifli okumalar.

Kontürleme işlemine geçmeden evvel kontür ürünlerini tanıyalım;

 

Krem kontür kitleri: Özellikle kuru ciltlerin tercih edebileceği krem kontür kitleri çabuk dağılması ve pütür pütür durmaması ile oldukça pratiktir. Toz toz durmaz, cilt ile ısındıkça bütünleşir, daha dokusuz ve doğal görünür.

 

Toz kontür ürünleri: Yağlı ciltler başta olmak üzere krem kontürü sabitlemek isteyenlerin kullanabileceği toz kontür ürünleri kolay dağılması ve fırça ile kolay bir şekilde uygulanması sebebiyle tercih edilebilir.

 

Stick kontür ürünleri: Özellikle uygulanması gereken bölgeye tam olarak uygulanabildiği için geniş bir alana yayılmadığı için burun kontürlerinde önerilir. Burun kontürlerinde temiz, muntazam ve profosyonel bir görünüm için çevre hatlara dağılmaması, tam olarak burun kanatlarına uygulama yapılması çok önemlidir. Aksi halde yüzün tam merkezinde ve en dikkat çekici bölgesi olan burun olduğundan daha koyu gözükür ve yüzün odak noktası olduğu için çok yapay bir görünüme neden olur, tüm makyajı mahvedebilir.

Yuvarlak yüzlülerin sıklıkla tercih ettiği kontürleme işleminde özellikle çene hattına kemikli bir görünüm vermek için çene hattı boyunca kontür rengi uygulanır. Ayrıca elmacık kemiklerinin tam altına kulak hizasına varana kadar koyu kontür rengi uygulanır. Keza almanız geniş ise alnınızın köşelerine de kontür rengi uygulayabilirsiniz. Sıra geldi dağıtma işlemne. Bildiğiniz gibi kontür ürünleri dağıtmak, doğal durması açısından oldukça önemlidir. Toz kontür ürünlerini fırça ile dağıtabilirken kremsi formdaki stick kontür ürünlerini ise sünger formundaki aplikatörler ile kolaylıkla dağıtabilirsiniz. Kontürünüzün daha keskin olmasını istiyorsanız kontur çizgisi hattının altına transparan pudra uygulayabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here