Hiç Duymadığınız Pareo Bağlama Yöntemleri

0
278

Yaz aylarında denize giderken çantanızda güneş kremi, şapka ve mayonuzun yanında bir tane de pareo kesinlikle olmalıdır. Denizdeyken mayonuzun ya da bikininizin üzerinde kullansanız da dışarıdayken pantolonunuzun üzerinde bir bluz olarak ya da tek parça bir elbise olarak kullanabilirsiniz. Bu parça kolay bir şekilde farklı modellere girmesinden dolayı ve kolay kombin yapılmasından dolayı çok fazla tercih edilebilmektedir. Hem plaj stilinizde hem de günlük hayatta pareolar ile kolaylıkla kombin yapabilirsiniz.

Pareo Bağlama Yöntemleri

  • Yaz akşamlarında dışarıya çıkarken pareonuzu bir bluz haline getirebilirsiniz. Bunu yapmak için ilk olarak tek omuz üzerinden bir düğüm atın ve sonra aşağıda kalan köşeleri de belin etrafından dolayarak bir düğüm atın. Bu iki adımla pareonuzu bluz yapabilirsiniz.
  • Pareonuzu bir elbise haline getirmek istiyorsanız tek bir düğüm ile bunu halledebilirsiniz. İlk olarak pareoyu sırt bölgesinden öne doğru gelecek şekilde alın ve pareonun kısa kenarındaki iki köşesini boynunuzun etrafından dolayarak bağlayın. Bu elbise ile eniz kenarında yemek yiyeceğinizde mayonuzun ya da bikininizin üzerine giydiğinizde oldukça güzel olacaktır.

  • Straplez bluzlar yaz aylarının en popüler parçalarından biridir. Pareo ile kendinize straplez bluz yapabilirsiniz. İlk olarak pareonuzu ikiye katlayın ve arkadan öne gelecek şekilde uçları göğsünüzün hemen üstünden bağlayın altta kalan uçları da belinizin hemen altından bağladığınız zaman aslında bluzunuz hazır oluyor. Önünüzdeki fiyonklu düğümlerden hoşlanmıyorsanız önü sırtınıza çevirerek de kullanabilirsiniz.
  • Pareonuzdan tek omuz elbise yapabilirsiniz. Bunun için pareoyu boyundan bağlamak oldukça fazla bilinen ve kullanılan yöntemdir. Değişik bir şekilde elbise yapmak istiyorsanız omzunuzdan bağlayabilirsiniz. Kolunuzun altından gelen kısım ile omzunuzun üzerinden gelen kısmı birbirine bağlayın. Kumsal için bir elbise hazırlıyorsanız bu şekilde oldukça fazla uygun olacaktır. Kumsaldayken yemeğe gidiyorsanız belinize bir kemer takarak elbisenizde herhangi bir açıklık olmasını önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here