Hızlı Manikür Yapma Yöntemleri

0
123

Hızlı Manikür Yapma Yöntemleri

 

Ev ortamında sadece birkaç dakikanızı ayırarak hızlı bir şekilde manikür yapmak ister misiniz? Özellikle çalışan kadınlar, anneler kimi zaman maniküre ihtiyaç duyduğunda bir manikürcüye, kuaföre gitmekten kaçınıyor ve bu vakti evde değerlendirmek istiyor. Ev ortamında profesyonel manikür yapmak ise çok kolay. Yazımızda bahsedeceğimiz püf noktaları ile sadece birkaç dakikanızı ayırarak çok daha bakımlı ellere ve tırnaklara kavuşacaksınız, keyifli okumalar..

 

Evde pratik bir şekilde manikür yapmak için önereceğiniz ilk yöntem için malzemeler;

 

-Esmer şeker veya normal şeker

-Bir miktar tuz

-Zeytinyağı

-Limon suyu

Tüm bunları bir kabın içerisinde karıştırın. Katı bir kıvam elde etmeye özen gösterin. Ardından ellerinizin yüzeyini ve tırnaklarınızın kenarını tıpkı keseleme yani peeling işlemi yaparcasına ovalayın. İçerisinde bulunan şeker ve tuz tanecikleri ölü deriyi arındıracak, ellerinizi pürüzsüz ve beyaz yaparken içerisindeki limon tırnaklarımızdaki sararmaları hafifletecek ve tırnaklarınızı daha parlak hale getirecektir. Tırnak kenarındaki kurulukları ise zeytinyağı güzel bir şekilde nemlendirerek alacaktır. Tırnak etlerini kesmek istemiyorsanız bu yöntem birebir. İçerisinde bulunan tuz ve şekerin peeling etkisi ile ölü derilerden arınmış olan elleriniz aynı zamanda tırnak kenarındaki sertliklerinizde yumuşamış olacak. Ardından yoğun formüllü bir el kremi sürerek manikürünüzü tamamlayabilirsiniz.

 

Manikür için ikinci yöntem ise duştan çıktıktan hemen sonra tırnak etlerinizin yumuşamasını fırsat bilerek tırnak etlerinizi geriye itmeniz olacak. Eğer manikürünüzü keserek veya kesici bir alet kullanarak yapmak istemiyorsanız bu yöntem birebir. Yumuşamış tırnak etlerinizi bir portakal çubuğu yardımıyla hafif bir şekilde geriye iterek manikür derdinden kurtulabilirsiniz. Tırnak kenarınızı yumuşatmak için badem yağından, menekşe yağından veya saf zeytinyağından faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak tırnak etlerinize bu yağları uyguladığınızda aynı zamanda tırnaklarınız güçlenecek, tırnak kırılmalarının da önüne geçmiş olacaksınız. İşte bu iki yöntem sayesinde evinizde kesici alet kullanmadan veya herhangi bir tırnak kesme işlemi yapmadan manikürün hazır. Ayrıca bu yöntemleri haftada bir iki kere uyguladığınızda ellerinizde bulunan lekelenme probleminin de önüne geçmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here